BTC Mouse And Trackpad: Ovládejte jednoduše iOS zařízení pomocí myši.

Po nedávné instalaci jailbreaku jsem na internetu narazil na velice zajímavý doplněk, neboli Cydia Tweak pro jablečné zařízení, které jsem si po chvíli používání velice oblíbil a běžnou práci na iPadu si bez něho už nedokážu představit. Jedná se o BTC Mouse And Trackpad od vývojáře Matthiase Ringwalda v aktuální verzi 1.4.2, která nabízí mnoho vylepšení oproti předchozí verzi. Tento Tweak umožní uživatelům současně připojit bezdrátovou myš, nebo trackpad a klávesnici k jailbreaknutému iOS zařízení.

Po stažení a instalaci balíčku ze Cydie budete požádáni o restartování springboardu, po kterém se v záložce nastavení objeví nová kolonka mouse. Tento panel slouží k hlavním klíčovým funkcím, které si můžete jako každý jiný uživatel přenastavit podle svého uvážení. Pokud chcete podpořit vývojáře a jeho projekt, do zdrojů (sources) v záložkách Cydie jednoduše přidejte BigBoss Repository. Odkaz najdete pod článkem. Za BTC Mouse A Trackpad zaplatíte příjemných 4,99 dolarů což je v přepočtu přibližně 95 korun.

Velkou výhodou je kompatibilita s velkým počtem bezdrátových myší spárované pomocí bluetooth. Nemusíte tedy mít zrovna Magic Mouse, aby jste mohli ovládat iOS prostředí. Tweak jsem testoval na bezdrátové myši Trust za pár stovek, která po chvíli používání nezaznamenala jakýkoliv problém. V základní nabídce nastavení je připravena záměna levého a pravého tlačítka myši, rychlost kurzoru, blokace rolování kolečkem, nebo nastavení funkce při dotyku dvěma prsty. Po několika vteřinách neaktivity se tweak snaží šetřit baterie v myši a tak přepne zařízení do úsporného módu, kdy je viditelné ale nereaguje, zařízení má však v paměti.

To je velkou výhodou a jedním klepnutím je všechno zpět na svém místě. Jak zde funguje rolování stránek a posouvání mezi aplikacemi na iOS obrazovce? Na stejném principu jako při dotyku prstem. Stačí tedy chytnout část obrazovky a jednoduchým gestem posunout stránku. Tweak reaguje také na aplikace běžící v celé obrazovce, hrál jsem bez problému Fruit Ninja a Angry Birds. Vývojář bude zaručeně pokračovat v aktualizacích, které nabídnou nové funkce pro gesta a další pohyby. Aplikaci doporučuji vyzkoušet.

Přečtěte si také:  Nejlepší ochrana displeje Apple Watch! Již nebudete chtít jinou

Postupujte následovně: Spusťte Cydia – Vyhledejte tweak  BTC Mouse And Trackpad – klikněte na políčko Install  – restartujte springboard – spárujte vaší myš – hotovo!

  • Více informací zde: http://thebigboss.org/hosting-repository-cydia

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz