Blutrol:Jak propojit váš bezdrátový ovladač od herní konzole s iOS?

Během několika posledních roků se nabídka herních titulů pro jablečné zařízení výrazně rozšířila a snaží se tedy konkurovat některým výrobcům, které se specializují na přenosné herní konzole. Pokud vlastníte herní konzoli, nejlépe Play Station 3 s bezdrátovým DualShock ovladačem komunikující přes technologii Bluetooth, můžete si nyní pomocí jailbreaku a jednoho šikovného tweaku spárovat zařízení a zahrát si některé vybrané tituly obsahující ovládací prvky na displeji přímo s vaším iOS zařízením.

Hodí se tedy především pro tituly zaměřené na FPS akce, kde fyzický ovladač nic nedokáže nenahradit. Nastavení je trochu složitější, připravili jsme proto přehledný návod, podle kterého se můžete při instalaci řídit. V případě, že chcete postupovat podle videonávodu, pod článkem je k dispozici embled pro shlédnutí. Tweak se jmenuje Blutrol 3.0 a ve zdroji BigBoss za něj zaplatíte částku 6,99 dolarů. K prvnímu nastavení však budete potřebovat počítač (Mac OS X, Windows, nebo Linux). Ještě jednou upozorňuji všechny čtenáře, že bez Jailbreaku a Cydie Blutrol nespustíte, v první řadě proveďte potřebné úpravy.

POSTUPUJTE PODLE NÁVODU ( PROVÁDÍTE NA VLASTNÍ RIZIKO).

1.Nejprve zkontrolujte, že máte naintalovaný jailbreak ve vašem zařízení.
2.Na Cydia Store je potřeba stáhnout balíček Blutrol, který stojí 6,99 dolarů.
3.Nainstalujte Blutrol v poslední verzi a restartujte vaše iOS zařízení.
4.Stáhněte si soubor zde. Poté připojte ovladač a iOS zařízení k vašemu počítači.
5.Pokud je všechno v pořádku, klikněte na tlačítko Pair Controller to iPad – (spárování).
6.Poté otevřete aplikaci Blutrol na ploše a zvolte záložku Controller – PS3 Controller.
7.Klikněte na tlačítko Connect a vyčkejte, než se připojí, na ovladači musí svítit pouze 1 červená pozice.
8.Případně odpojte ovladač od počítače, až se objeví hláška o připojení, jděte do záložky Games.
9.Vyberte si naintalovanou hru a nakonfirugujte si virtuální tlačítka PS3 do části obrazovky na iPadu.
10. Spusťte aplikaci a užijte si zábavu!

Přečtěte si také:  Dva iPady jako notebook? Apple zkoumá všechny možnosti.

Aplikace byla testována na iPadu třetí generace, Macbooku Pro 2011 a joystickem od konzole Play Station 3 SIXAXIS DUALSHOCK3. V případě, že váš ovladač nebude fungovat, proveďte postup ještě jednou. Nekomunikuje zatím s jinými ovladačemi než od PS3, aktualizace by měla přinést podporu dalších. V případě problémů kontaktujte vývojáře na stránkách http://www.dancingpixelstudios.com/index.html. Instalaci provádíte na vlastní nebezpečí, za poškození či jiného problémy se zařízením nezodpovídá žádný z redaktorů.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz