Babiš se potkal se šéfem Applu. Slíbil nám Apple Store v Praze.

Andrej Babiš je aktuálně ve švýcarském Davosu, kde se zúčastnil Světového ekonomického fóra. Hlavním cílem bylo představit projekt Czech Republic The Country for The Future, přičemž se setkal s některými významnými osobnostmi technologických firem. Kromě toho navázal konverzaci se současným ředitelem společnosti Apple a probírali možnosti výstavby obchodu Apple Store v Praze.

Informace pochází přímo z profilu českého premiéra na Facebooku, kde si s ředitelem kalifornské společnosti potřásá rukou. Tim Cook se mimo jiné zajímal také o projekt Česko – Země budoucnosti, který Babiš prezentoval na setkání a byl mile překvapený z toho, že Česká republika má více než 500 vědců v oblasti umělé inteligence.

Teď ale to zajímavější. Vzhledem k tomu, že stále nemáme oficiální pobočku společnosti Apple, došlo také na téma možné výstavby v blízkosti Staroměstského náměstí v Praze. Podle informací vypadá tento krok slibně, jelikož Tim okamžitě sestavil koordinační tým, který se bude starat o přípravu nové prodejny. Není však potvrzeno, že se opravdu dočkáme jablečného obchodu a kdy vůbec dojde k jeho otevření. Důležité zůstává, že se o této možnosti diskutovalo na nejvyšších postech. Jestli Apple postaví jednu ze svých prodejen v Praze, místní prodejci to budou mít velmi těžké.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz