Až 40% Čechů bere svá chytrá zařízení do koupelny! Patříte do této skupiny?

Je to až neuvěřitelné, ale opravdu 40% z nás si bere svůj chytrý telefon sebou při návštěvě koupelny. Z toho ještě polovina z nás poté pořizuje na svůj mobilní telefon ty nejintimnější snímky a dělí se o ně se svojí „drahou polovičkou“.

Dle studie provedené B2B International a Kaspersky Lab víme, že každý čtvrtý z nás má v telefonu uchovány informace, které si nepřeje sdílet s níkým jiným. Podobné to měli určitě slavné osobnosti, které se stali obětmi útoku hackrů na iCloud účty.

Jednalo se o kauzu, při které si hackeři vybrali slavné osobnosti, vlastnící mobilní telefony s nakousnutým jabkem a pomocí jejich iCloud účtu se dostali k jejích záloze fotografií. Ty nejintimnější poté zvěřejňovali na internetové stránce, která získala během jednoho dne desítky milionů shlédnutí. K nejpoškozenějším v celé kauze patřila Caley Cuoco (Penny ze seriálu The Big Bang Theory), Cameron Diaz, nebo také hrdinka z filmu Hunger Games Jennifer Lawrence.

10-Tips-To-Make-Your-iPhone-even-more-secure

Kromě koupelny, používáme své mobilní telefony také po cestě do práce (55%), při řízení v autě (40%), v MHD (46%), nebo také v posteli (72%). Pouze 34% dotázáných, dokázalo odpovědět na otázku, zdali umí využívat doplňky samotných zařízení při jejich odcizení či ztrátě, aby nedošlo k úniky citlivých dat. U majitelů chytrých telefonů s nakousnutým jabkem je až podivuhodné, neznalost aplikace/služby FindMyiPhone, která na dálku dokáže lokalizovat Váš iPhone (pokud je připojen k internetu), nebo funkce zablokování celého iPhonu.

Zdroj: Kaspersky Lab

Přečtěte si také:  Společnost Apple přidává do Safari jednu z funkcí oblíbeného prohlížeče.

Široký sortiment tvrzených skel, ochranných fólií a krytů s tvrzenými skly za ty nejlepší ceny. Všechny produkty jsou skladem a připravené k expedici do 24 hodin od objednání! Na své si také přijdete, pokud sháníte originální lightning kabel, nabíjecí adaptér, či originální sluchátka EarPods. Díky partnerskému eshopu, který nabízí obaly na iPhone s vlastním motivem a mnohem více, ideálně zkombinujete vše, co potřebujete Váš jablečný miláček k bezpečnému užívání.