Applu unikl dokument, ze kterého zjistíte, na jaké opravy máte v záruční době nárok

Apple je známý tím, že dokáže vše naprosto úžasně tajit a zakrýt, avšak i to čas od času nevyjde. Příkladem je dokument nazvaný vizuální/mechanická inspekční příručka, který unikl společnosti Apple. Včera odpoledne jej sdílela společnost Insider Business. Dokument poskytuje přehled o tom, jak fungují zásady opravy zařízení iPhone. Popisuje hlavně to, kdy má Apple poskytnout opravu v záruce, po záruce a kdy má opravu odmítnout. Od 3. března 2017 je dokument označován jako “VMI” (Visual / Mechanical Inspection). Pokrývá iPhone řady 6, 6s a 7 společně s Plusovými modely. Technik Applu Business Insideru uvedl, že tyto příručky existují pro všechny zařízení a používají se pro školení. Příručka je rozdělena na tři barevné části. Zelená barva označuje problémy, kde Apple poskytne záruční servis, žlutá označuje opravy mimo záruku a červená sekce obsahuje příklady problému, které Apple odmítne opravit.

• Zelená barva
Nečistoty pod displejem, mrtvé pixely, špatné umístěná pěna FaceTime kamery a vlásečnicová prasklina na rohu obrazovky (bez nalezení bodu nárazu a dalších prasklin okolo) – problémy, které Apple řeší záručním servisem, i v případě, že dojde k dalšímu náhodnému poškození zařízení.

• Žlutá barva
Apple poskytuje pozáruční servis pro poškození iPhonu vodou, které potvrdí sám uživatel. Dále se jedná o důkazy o korozi, prasklé LCD, poškození kamery od kontaktu s laserem, poškozené součásti blesku, reproduktoru a mikrofonu a také ohnuté nebo “vycvaklé” tělo zařízení.

• Červená barva
Zařízení, která obsahují součásti vyměněné mimo autorizovaný servis (například uživatelem), úmyslné poškození, používání jiných než originálních Apple baterií nebo jakékoliv katastrofické poškození, nejsou pro servis způsobilé. Škody na těle zařízení, jako jsou škrábance, nejsou kryty zárukou a nezaručují výměnu nebo opravu, pokud nejsou zřetelné další problémy.

Speciální pravidla pro poškození vodou
Apple má také speciální pravidla pro poškození vodou. Zaměstnanci mají instrukce, aby se při diagnostice (ať už jde o externí nebo interní diagnostiku) dívali na to, zda-li nemá zařízení jakékoliv známky poškození vodou. V tomto případě mají právo zaměstnanci uživateli tuto skutečnost sdělit a zamítnout záruční opravu. Mají ale možnost zákazníkovi nabídnout opravu mimo záruku.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz