Společnost Apple zaplatí v Británii 136 milionů liber na daních.


Po „rozsáhlém auditu“ ve Spojeném království je kalifornský gigant povinen dodatečně zaplatit za daně celkem 136 milionů liber. Tyto informace poskytla auditorská firma HM Revenue and Customs (HMRC), která spravuje pro vládu Spojeného království výběr daní a řeší další záležitostí týkajících se tohoto odvětví. Apple tvrdí, že je jedním z nejvyšších daňových poplatníků na světě, přičemž se na této částce s HMRC údajně domluvila. 

Audit byl určený pro společnost Apple Europe, u niž bylo zjištěno, že využívá výhody ve výši 297 milionů liber a vytvářela výrazně nízký zdanitelný příjem. K situaci se vyjádřil tiskový mluvčí, jenž potvrdil, že Apple zaplatí všechno, co dluží podle daňových zákonů a místních zvyklostí, ve kterých působí. Mimochodem, kongres USA nedávno schválil návrh zákona, který společnosti Apple umožní vrátit své zahraniční zisky zpět do Spojených států, přičemž se očekává, že tento krok přinese více peněz do americké ekonomiky.

Tim Cook Apple

Zdroj: iPhoneHacks.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz