Apple Watch jsou jednoznačným lídrem na trhu. Tvrdí NPD Group.

Chytré hodinky Apple Watch jsou jednoznačným lídrem na trhu ve Spojených státech, tvrdí nejnovější zpráva od spotřebitelské výzkumné společnosti The NPD Group. Oficiální údaje pocházející z tržní poptávky ukazují, že prodej nositelného zařízení od kalifornského giganta zaznamenal silný růst v posledních dvanácti měsících ve srovnání s předchozím časovým obdobím. Přestože se prodejům iPhonů nedaří, po hodinkách je poměrně slušný zájem.

Ve své poslední zprávě uvádí, že prodeje zařízení vzrostly o 51 procent, což představuje téměř 5 miliard dolarů z prodeje, zatímco tržby za jednotku zaznamenaly nárůst o 61 procent, což naznačuje působivé zrychlení poptávky. Výzkumné projekty zjistily, že více než 16% dospělých na území USA vlastní hodinky od Applu a mezi demografickou skupinou ve věku 18 až 34 let je zájem taktéž obrovský. Analytici NPD tvrdí, že Apple Watch budou i nadále přitahovat starší spotřebitele díky zdravotním funkcím, jako je například detekce pádu, nebo měření EKG.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz