Apple Watch dostaly svůj App Store, záznamník, kalkulačku a mnohem víc.

Na dnešní vývojářské konferenci WWDC 2019 byl představen nový a vylepšený operační systém pro hodinky Apple Watch. Konečně můžeme využívat běžné nástroje a funkce, po kterých jsme dlouhá léta toužili. Kevin Lynch na pódiu během několika minut obeznámil vývojáře se všemi klíčovými prvky, které budou moci využívat majitelé v druhé polovině letošního roku. Prozatím bude k dispozici pouze vývojářská verze, která projde testovacími procesy. Čtěte dál…

Vzhledem k tomu, že používáme nositelný produkt od Applu až několik hodin denně, možná se vám po několika týdnech výchozí ciferníky přestanou líbit. Z toho důvodu se rozhodl kalifornský gigant rozšířit nabídku a přidal do seznamu několik dalších motivů, které jsou podle našeho názoru velmi povedené. Najdete zde jak klasické analogové varianty, tak moderní a propracované verze s digitálním výstupem ukazatele času. Všechny budou k dispozici zdarma, přičemž je snadno stáhnete přes aplikaci v iPhonu.

Další část konference nás příjemně překvapila, jelikož došlo na samotné funkce a vylepšení systému watchOS 6. S příchodem nové verze budete moci snadno přehrávat audioknihy a nahrávat hlasové poznámky přímo z vašeho zápěstí. Záznamy se pak zřejmě budou přenášet do synchronizovaného telefonu vzhledem k nízké kapacitě úložiště hodinek. Konkurenční modely disponují plnohodnotnou kalkulačkou, což se může v některých situacích hodit – nová verze operačního systému tuto funkci přináší, což určitě chválíme.

Spekulace ohledně vlastního obchodu App Store se vyplnily – oblíbené aplikace si budete stahovat do hodinek přímo přes digitální tržiště, stejně jako u iPhonů, iPadů či MacBooků. Pokud využíváte Apple Watch převážně pro sportovní aktivity, pak vás potěší nové zdravotní a fitness schopnosti. Nová verze přidává „Trendy“ ke sledování dlouhodobé aktivity a to až po 365 dní v roce. Budete tedy mít přehled, jak se vaše aktivita rozvíjí po celý kalendářní rok, zatímco předchozí verze zaznamenala pouze poslední tři měsíce.

Apple myslí na zdraví svých zákazníků a v nejnovějším sestavení nabízí nástroj „Zdraví sluchu“ což znamená, že vás bude informovat o tom, jak hlasité jsou zvuky v prostředí ve kterém se zrovna nacházíte. Snadno se tak dozvíte, zda by mohl hluk ovlivnit váš sluch. Mezi další funkce patří například sledování menstruačního cyklu, který ocení každá uživatelka chytrých hodinek. Co se týká obchodu s aplikacemi, příliš informací jsme se nedozvěděli – v podstatě by se mělo jednat o plnohodnotnou aplikaci, prostřednictvím které si ho Apple Watch stáhnete všechny dostupné aplikace bez nutnosti využívat iPhone.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz