Apple Watch dokázaly odposlouchávat uživatele. Co bylo příčinou?

V minulosti proběhlo nespočet případů, kdy společnost Apple deaktivovala některou z výchozích funkcí ve svém zařízení na úkor bezpečnosti uživatelů. Z těch nejznámějších nesmíme zapomenout na podporu iCloud Keychain v operačním systému iOS 7. Vývojáři při finálním testování narazili na zásadní problém pravděpodobně bezpečnostního charakteru, který jej přiměl vydání služby odložit. Další nepříjemná událost potkala v letošním roce skupinové hovory FaceTime, která umožnila odposlouchávat volajícího. Čtěte dál..

Jak se ukázalo, nepříjemná situace odposlechu postihla nedávno také chytré hodinky Apple Watch. Společnost Apple tedy dočasně zablokovala hlasový chat Walkie-Talkie, prostřednictvím kterého docházelo k nechtěnému odposlouchávání druhé strany. Tiskový mluvčí potvrdil, že okamžitě funkci deaktivovali, dokud se problém nevyřeší. Omlouvají se zákazníkům za způsobené potíže a slibují, že režim „vysílačky“ obnoví co nejdříve. Můžeme tedy jen doufat, že se Applu podaří tento problém vyřešit v brzké době.

Výsledek obrázku pro apple watch walkie talkie


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz