Apple vydal aplikaci Find My, která vyhledává zařízení bez Internetu.

Ekosystém je to, co na produktech od Applu milujeme. Jejich dokonalé spojení uznal mimochodem i zakladatel společnosti Huawei, který v některých situacích používá zařízení s nakousnutým jablkem. Kalifornský gigant se snaží neustále vylepšovat své služby, čemuž napovídá nejnovější aplikace Find My, která je součástí operačního systému iOS 13 a macOS 10.15 Catalina. Možná jste již v minulosti využili nástroj k vyhledání ztraceného zařízení – tentokrát však Apple pokročil ještě dál.

Aktualizovaná aplikace Find My se nyní prezentuje jako celek, není tedy rozdělena na jednotlivé skupiny, ať už se jedná o iPhone, iPad, Mac, nebo přátelé, protože můžete vyhledávat všechno najednou. Ale nejzajímavější je, že aplikace Find My může od této chvíle dokonce najít zařízení, která nejsou připojena k webu. Tato možnost byla uskutečněna díky úpravě technologie Bluetooth, která umožňuje gadgetu komunikovat se zařízeními od okolních uživatelů.

A oni zase zasílají data o poloze majiteli. Zní to neuvěřitelně, ale celý proces je podle zahraničních informací plně automatizovaný a bezpečný. Jinými slovy, majitelé zařízení, která se používají jako opakovače signálu pro Bluetooth, budou mít přístup k informacím o poloze chybějícího zařízení bez internetu. Výsledkem je propracovaná síť, která pracuje na nalezení ztracených zařízení prostřednictvím zabezpečeného, ​​šifrovaného a anonymního signálu.

Zdroj: CNet


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz