Apple uvolňuje WatchOS 6.1 s podporou pro Apple Watch Series 1 & 2.

Během dnešního dne jsme vás informovali prostřednictvím článku Kdy vyjde aktualizace WatchOS 6 na Apple Watch Series 1 a Series 2? o možném vydání operačního systému pro starší modely hodinek. Společnost Apple byla velmi rychlá a dnešním dnem můžete sestavení watchOS 6.1 nainstalovat také na první a druhou generaci. Hlavními novinkami je vylepšení výkonu a výše uvedená podpora.

Uživatelé Apple Watch Series 1, 2, 3, 4 a 5 mohou nyní aktualizovat na watchOS 6.1. Kromě podpory starších modelů Apple Watch zahrnuje WatchOS 6.1 podporu pro AirPods Pro, jakož i vylepšení výkonu a opravy chyb. Během testování beta verze se zdálo, že aktualizace zlepšuje životnost baterie i pro hodinky Apple Watch Series 5. Uživatelé dvou prvních generací se mohou těšit na několik nových funkcí, jako třeba aplikace pro kalkulačku, hlasové poznámky a zvukové knihy. Software Apple Watch můžete aktualizovat vyhledáním aktualizací v aplikaci Apple Watch na iPhonu. Na vašem iPhonu si tedy otevřete předinstalovanou aplikaci Apple Watch. Klepněte na volbu Moje hodinky a potom přejděte na Obecné > Aktualizace softwaru. Pokud je aktualizace k dispozici, klepněte na volbu Stáhnout a nakonec na volbu Instalovat.

WatchOS 6 také představuje zavedení specializovaného App Storu pro aplikace Apple Watch. Uživatelé budou moci vyhledávat, objevovat a stahovat aplikace přímo ze svých hodinek, takže zařízení bude méně závislé na iPhonu. Zároveň byla vydná verze WatchOS 5.3.3, která je určena pro iPhony jenž nepodporují poslední systém iOS 13.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz