Apple si zaregistroval ochrannou známku pro již zrušený AirPower.

Společnost Apple představila projekt bezdrátového nabíjení již v září 2017, nicméně zástupci společnosti slíbili, že AirPower bude k dispozici nejpozději v příštím roce. Po téměř roce a půl tvrdé práce byla však korporace nucena opustit od svých záměrů. Podle viceprezidenta hardwaru společnosti Apple nabíjecí stanice nesplňovala vysoké standardy společnosti, proto byl projekt definitivně ukončen. Tento příběh náhle dostal pokračování – nedávno si kalifornský gigant zaregistroval ochrannou známku AirPower. Co to mohlo znamenat?

Nové informace se objevily na oficiálních stránkách Světové organizace duševního vlastnictví. Společnost si zaregistrovala ochrannou známku AirPower 30. června 2019, tři měsíce po oficiálním prohlášení. Je pravděpodobné, že společnost Apple zaregistrovala ochrannou známku, aby zakázala používání názvu AirPower pro jiné společnosti. I když je možné, že se v dohledné době Apple rozhodne restartovat projekt bezdrátové pracovní stanice.

Původní myšlenka se zdála být velmi skvělá – nabíjecí stanice, která dokáže nabíjet až tři zařízení najednou, bez ohledu na platformu – žádný z konkurentů nic podobného nenabízel. Během interního testování AirPower se však ukázalo, že taková nabíječka byla zcela nevhodná kvůli přehřívání a rušení ostatních produktů v okolí.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz