Apple se vyjádřil k problému s FaceTime. Kdy dorazí nová aktualizace?

Vzhledem k tomu, že se společnost Apple soustředí především na bezpečnost svých zákazníků, poslední aktualizace operačního systému iOS tomu moc nenapovídá. V minulém týdnu se totiž na veřejnost dostala informace, že komunikační aplikace FaceTime umožňovala odposlouchávat volaného uživatele, aniž by o tom věděl.  Jedná se o závažnou bezpečnostní chybu, která mohla některým osobám pěkně zavařit. Na straně volaného se totiž po vytočení okamžitě spustil odposlech, ještě před samotným přijetím hovoru.

Společnost Apple na nepříjemnou situaci okamžitě zareagovala a tvrdí, že bude tato chyba napravena v softwarové záplatě, která by mohla dorazit v průběhu tohoto týdne. Kromě omluvy za způsobené potíže rovněž poděkovala rodině Thomsonů, která na tento problém upozornila. Je třeba poznamenat, že o chybě věděli delší dobu, nicméně nejtěžším úkolem bylo kontaktovat samotný Apple, jelikož ani po devíti dnech nikdo na technické podpoře neodepisoval na e-maily sdělující tento závažný problém a chybu tedy ve vedení vůbec neřešili. Doufejme, že se nic podobného již opakovat nebude.

Výsledek obrázku pro facetime bug

Zdroj: MacRumors | 9To5Mac


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz