Apple se snaží patentovat opravdu skvělý dotykový displej.

Nově oznámený patent od Apple nabízí novou budoucnost iOS zařízení co se týče dotykové odezvy displeje. Patent (Metody a systém pro poskytování dotykové kontroly) je prostředek, který poskytne displeji texturu tím, že pod vrstvou plastu se budou nacházet dotykové elektricky stimulační částice.

Tyto částice se budou pohybovat nahoru a dolů, aby takže displej už nebude jen hladká plocha. Tento dosavadní hladký povrch se pak může proměnit např. ve vystouplou klávesnici.Otázkou zůstává, jestli bude tato technologie aplikována už v další generaci iPhonu.

Tato technologie se nazývá Liquidmetal, v doslovném překladu „tekutý kov“. A v stouvislosti s ní se nabízí několik otázek. Co je na ní tak zvláštního, že se Apple rozhodl koupit patent na její užívání? A proč tuto technologii Apple dosud nepoužil, když na ní má právo už od roku 2010? Na tyto otázky dokáže odpovědět sám vynálezce této technologie Atakan Peker. Interview s ním si můžete přečíst zde:

Ale pokud nemáte čas na čtení celého rozhovoru, tady je několik bodů, které celou problematiku vystihují.

– Liquidmetal vypadá skvěle, i když je neskutečně pevný a odolný.
– Apple má exkluzivní práva na užívání Liquidmetalu v jeho zařízeních.
– Může trvat ještě několik let, než Apple vyvine MacBook s technologií Liquidmetal.
– Apple si pravděpodobně počká a technologii Liquidmetal využije až v nějakém dalším revolučním produktu.

Zdroj: www.businessinsider.com

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz