Apple představil nový iPad Pro 2020. Jaké vylepšení nabízí?

Jak jsme vás v minulosti informovali, společnost Apple se zřejmě rozhodla kvůli světové epidemii zrušit březnovou prezentaci, nicméně k představení nových produktů bude docházet i nadále. Během dnešního dne jsme se dočkali nové generace jablečného iPadu Pro 2020, který nabízí nejenom slušnou výbavu. Jaké novinky a vylepšení tento model nabízí a na kolik vychází? Čtěte dál…

Podle očekávání jsme se dočkali další generace Apple iPadu, který svým výkonem potěší i nejnáročnější uživatele. Tentokrát představil kalifornský Apple celému světu formou tiskové zprávy vylepšený tablet ve dvou různých velikostech, který disponuje dvojicí zadních kamer s kvalitní optikou a skenerem LIDAR, Liquid Retina displejem a identickým designem, který známe z předchozích modelů. Kromě toho se můžeme těšit na aktualizovanou klávesnici s trackpadem, která promění přenosné zařízení v téměř plnohodnotný počítač.

iPad Pro je stále nabízen ve dvou verzích. Pořídit si ho můžete na stránkách Applu s obrazovkou o velikosti 11″ a 12,9 palců. Oba displeje jsou vyráběny pomocí technologie Liquid Retina, který nabízí širší barevný gamut a hlavní výhodou této funkce je skvělý uživatelský zážitek díky vždy „správné bílé“. Apple vsadil na stejný design a tak se displej rozkládá po téměř celé přední ploše, okraje lemují úzké rámečky přičemž horní část zařízení doplňuje senzor pro rozpoznávání obličeje Face ID.

Nejvíce nás Apple překvapil přepracovanou klávesnicí, která je možná hlavním tahounem celého zařízení. Předchozí generace nebyly příliš populární, nicméně podle prvních reakcí se jedná o skvělé příslušenství s magnetickým držákem a trackpadem, se kterým bude práce zábavou. Tato klávesnice s plným rozlošením je v mnoha ohledech podobná jako u MacBooku Pro, tedy samostatné klávesy bez funkcí, nůžkový mechanismu se zdvyhem jednoho milimetru. Navíc je k dispozici podsvícení a poměrně slušně velký trackpad.

iPad Pro má dva fotoaparáty: širokoúhlý na 10 megapixelech a standardní čočku s rozlišením 12 megapixelů. Nově tedy nabízí možnost pořízení snímků v režimu Portrét a kromě toho nabízí čtyři reproduktory studiové kvality s prostorovým zvukem pro kvalitní poslech hudby. Jednou z hlavních věcí je skener LIDAR. Ten měří přesnou vzdálenost průchodu světla odraežného od povrchu ve vzdálenosti až pěti metrů. Mimochodem, podobná technologie se používá třeba v autonomních vozidlech Tesla. U iPadu pak bude sloužit pro rozšíření virtuální reality.

Rozbalený 5. obrázek v galerii

Nový iPad Pro obdržel procesor Bionic A12Z. Tato generace byla speciálně vytvořena pro náročnější úkoly, jako je editace videa ve 4K, trojrozměrný design, rozšířená realita a mnoho dalšího. Čip se vyznačuje sníženou spotřebou energie a menším množstvím produkovaného tepla, díky čemuž iPad vydrží vyšší špičkové zatížení. Tablet lze také použít pro strojové učení – Apple má k tomu celý systém Neural Engine. Nový procesor je spárován s 8jádrovým procesorem GPU, který dále zvyšuje výkon třeba při hrách.

Základní varianta s displejem o vellikosti 11″ vychází na stránkách Apple.cz na 22.990.- se základním úložištěm 128GB. K dispozici je ve vesmírně šedé a stříbrné variantě. Nejdrazší varianta s úložištěm 1TB vychází na 37.990.- včetně dalších recyklačních poplatků. Pokud byste měli zájem o větší variantu, ta startuje na hranici 28.990.- a nejvyšší verze s Wi-Fi + LTE stojí 48.490.- vč. DPH. Pokud si některý z modelů objednáte, dorazí vám ještě do konce tohoto měsíce.

Rozbalený 3. obrázek v galerii

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz