Apple představil nový 16-palcový MacBook Pro. Jaké jsou novinky?

V poslední době se společnost Apple rozhodla nahradit mediální konference běžnou tiskovou zprávou. Za poslední rok vydala téměř polovinu nových produktů mimo oficiální akce, tedy vydáním pouhé publikace. Jedná se například o AirPods 2, iPod Touch 7, iPad mini 5, iPad Air 3, AirPods Pro – všechny vyšly zcela nečekaně, jen se objevily v internetovém obchodě Apple. Na jednu stranu musíme Apple pochopit, nejde o takové zboží, kvůli kterému by bylo třeba svolávat akci pro několik tisíc hostů. Čtěte dál…

Během dnešního odpoledne jsme se dočkali vydání 16-palcového MacBooku Pro, o kterém jsme věděli již několik měsíců dopředu díky nejrůznějším spekulacím a konceptům.  Zachoval si vzhled kompaktnějších modelů, ale zároveň obdržel řadu významných změn, kterých si na první pohled nemusíte všimnout. Například při práci na zvětšení úhlopříčky displeje MacBooku Pro 16 ” se inženýři společnosti Apple nijak zvlášť nebáli. Prostě vzali varíantu 15,4palcového modelu a zmenšili rámy po obvodu displeje.

16-inch MacBook Pro

Jaký je rozdíl mezi MacBook Pro 16″ a posledním standardním modelem?

Nejprve se Apple rozhodl oddělit dotykový panel od dotykového ID. Nyní je skener otisků prstů oddělen od dotykového panelu stejnou kovovou drážkou, která odděluje jednotlivé klávesnice. Za druhé, Apple zmenšil dotykový panel, ale vrátil hardwarovou klávesu Esc.  Zatřetí se změnila klávesnice. Nakonec Apple opustil motýlový mechanismus a vrátil se k používání tzv. nůžek. Inženýři společnosti dokončili starý mechanismus a dosáhli snížení jeho zdvihu a zvýšené přesnosti. Nová klávesnice se proto nazývá Magic Keyboard.

Jaké jsou funkce modelu MacBook Pro 16 ″

  • Procesor: 6jádrový procesor Intel Core i7 2,6 GHz nebo 8jádrový Intel Core i9 2,3 GHz;
  • Grafika: AMD Radeon Pro 5300M se 4 GB paměti GDDR6 nebo 5500M se 4 GB paměti;
  • RAM: od 16 do 64 GB DDR4;
  • Vnitřní úložiště: 512 GB nebo 1 TB SSD;
  • Rozhraní: 4 Thunderbolt 3 porty
Přečtěte si také:  Společnost Apple vydala sestavení iOS 14 beta 2, MacOS 11 beta 2 a další.

16-inch MacBook Pro

Nový MacBook Pro 16” je opravdu profesionální nástroj. Tentokrát se Apple neomezil pouze na výkonný hardware, ale upgradoval notebook v plném rozsahu. Kromě vysoce výkonné náplně obdržel pokročilý chladicí systém, který mu poskytne příležitost pracovat po dlouhou dobu při vysokém zatížení, jasnější reproduktory, baterii s kapacitou 100 Wh a displej s jasem 500 nits. V případě potřeby může uživatel podle svého uvážení sestavit takový notebook, jaký potřebuje, vybrat si může až 64 GB RAM, až 8 TB interní flash paměti a výkonného procesoru Intel Core i9 s 8 jádry a přetaktováním až 5 GHz.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz