Apple představil nové hodinky Apple Watch Series 3.

Prvním tématem, které se na konferenci začalo řešit byly chytré hodinky Apple Watch. Tim Cook sdělil svým účastníkům, že svůj nositelný produkt navrhl především kvůli tomu, aby byl každý majitel aktivní, motivovaný a mohl si užít svůj den na maximum.

Mimochodem v posledním čtvrtletí vzrostly tržby za Apple Watch o 50% meziročně, přičemž patří mezi nejprodávanější hodinky na světě. Více než 97% ze všech uživatelů je podle Tima se svými hodinkami spokojeno a pořídí si určitě nový model. Na plátně jsme si mohli také prohlédnout skvělé video, které prezentovalo využití některých uživatelů a dokonce i případy, kdy jim zachránily život. Apple se v poslední době také hodně soustředil na zdravotnické aplikace. Jeff Williams tvrdí, že neustále vylepšují senzor pro srdeční frekvenci a mnoho dalších zdravotních potíží či nemocí. Veškerá data jsou posílána na servery Applu a tak se můžou vývojáři a inženýři soustředit na vývoj ještě lépe, než kdykoliv předtím.

Během prezentace jsme se také dozvěděli, že systém watchOS 4 bude k dispozici všem zákazníkům již 19. září. Aktualizaci provedete přes váš iPhone a nativní aplikaci. Nový model chytrých hodinek Apple Watch Series 3 bude možné používat bez nutnosti synchronizace s telefonem. Pokud se tedy vydáte na procházku do parku, telefon můžete nechat doma. Funkční bude tedy také navigace a další notifikace, což je určitě skvělé. Využít můžete také AirPods sluchátka, která připojíte k hodinkám bezdrátově. Uvnitř najdeme Apple čip s označením W2. Podle dostupných informací budou o 85% rychlejšía nabízí až o 50% vyšší výkon, než předchozí varianta. V porovnání rychlosti má být až o 70%

Mimochodem, Apple myslel také na Siri a nové hodinky nabídnout aktivní podporu, hovořit tedy můžete přímo na hodinky. Velikost hodinek zůstává stejná, tedy 38 mm a 42mm. Apple Watch Series 3 nabídnou podporu pro LTE i UMTS, přičemž bude disponovat integrovanou elektronickou kartou SIM. Apple provedl také ukázkový hovor, přičemž kvalita mikrofonu je opravdu úchvatná. K dispozici budou také nové barevné řemínky, které je možné zakoupit si na Apple Online Store. Zakoupit si je můžete za 329 dolarů bez LTE, případně za 399 dolarů v LTE verzi. Česká republika není v první vlně prodejů. Předobjednávky začnou již 15. září a první zákazníci je obdrží již 22. září.

 

 

 

 

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz