Apple představil iPhone X. Revoluční telefon všech dob.

Kromě nové multimediální konzole Apple TV 4K, nebo třetí generace chytrých hodinek Apple Watch jsme se dočkali také očekávaného modelu iPhone, který má rozdrtit konkurenci. Apple na své konferenci představil dvojici iPhone 8 a iPhone 8 Plus, které příliš nepřekvapily. Tentokrát však přichází největší krok od prvního iPhonu, jsme nadšeni! Opravdu nabízí displej po celé přední části, tedy bez černých rámů, které nejsou vůbec vkusné. Jak si můžete všimnout, po designové stránce vypadá opravdu stejně, tedy duální horizontálně uložený fotoaparát na zadní straně a absence domovského tlačítka Home Button. Čtěte dál..

Tento model disponuje Super Retina displejem 458 PPI, tedy OLED technologií, o které se spekulovalo a Apple tuto technologii ještě před třemi roky vůbec nemiloval. Tato technologie nabízí tedy vysoký kontrast, vysoké rozlišení, no prostě Woow. Displej má rozlišení 5,8 palců a rozlišení 2436×1125. 2,7 milionu pixelů, jedná se tedy o nejkvalitnější displej, který jsme u iPhonu mohli objevit. Displej Super Retina podporuje HDR ve formátech HDR10 a Dolby Vision. Jeden kontrastní poměr milionu k jednomu. 3D Touch. True Tone. Rozhodně super zařízení, které si musíme pořídit! Čím nahradí Apple Home Button a probouzení? Stačí dvakrát poklepat na displej a jste na uzamykací obrazovce, opravdu skvělé řešení, které si všichni určitě oblíbíme. iPhone X taktéž nabízí Face ID, tedy zabezpečení pomocí rozpoznávání obličeje uživatele.

Přední zářez (výřez) se nazývá TrueDepth: infračervená kamera, různá svítidla, přední kamera, bodový projektor, snímač okolního světla, mikrofon. Je umístěn nad OLED displejem. Siri je nyní aktivována dvojitým klepnutím na boční tlačítko nebo zvoláním věty „Hej Siri“ jako obvykle. Nový procesor A11 Bionic má vestavěný neuronový komponent pro zpracování rozpoznání obličeje. ID obličeje má jednoduchý proces nastavení, kde pohybujete obličejem kruhovým pohybem, dokud se naučí tvář.

Pokud budete chtít telefon odemknout, fotografie nepomůže – disponuje totiž senzorem, který například rozpozná teplotu obličeje a další různá gesta. Mimochodem, žádná data nebudou odesílána na servery Applu. Face ID obličeje se snadno přizpůsobit, jako například v případě, že vám narostou vousy. Schiller také tvrdí, že tento systém je opravdu nemožné prolomit. Mimochodem tato technologie bude spolupracovat s aplikacemi od vývojářů třetích stran, například v bance tak můžete snadno posílat částky bez PINU. Na konferenci bylo také prezentováno několik nativních aplikací, na obrovském displeji vypadají opravdu úžasně a konkurence bude mít co dohánět. Rozpoznávání obličeje proběhne v řádech mikro-sekund, stačí se tedy na displej podívat a ihned jej můžete používat.

iPhone X má 12 megapixelový fotoaparát se dvěma objektivy. Nabízí nyní větší a rychlejší senzory na přední straně. Oceníme také nový barevný filtr. Hlubší pixely. f / 1,8 clona na širokoúhlém objektivu a rychlejší f / 2,4 clona na teleobjektivu. Nechybí ani duální optická stabilizace obrazu, nebo Quad-LED True Tone Flash. Problém bude zřejmě zvyknout si na nové uložení fotoaparátu. Životnost baterie iPhone X je o 2 hodiny delší než u iPhone 7. Jako iPhone 8 a iPhone 8 Plus podporuje iPhone X bezdrátové nabíjení založené na standardu Qi. Apple také představil nové bezdrátové nabíjecí příslušenství, které bude nabíjet iPhone 8 / iPhone 8 Plus / iPhone X a Apple Watch Series 3. Jmenuje se AirPower a bude k dispozici příští rok. Prodejní částka bude u modelu 64GB příjemných 999 dolarů. Za model s vyšší kapacitou 256GB nebyla zatím stanovena. Předobjednávky budou až 27. října, přičemž do prodeje půjde 3. listopadu.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz