Apple představil iPhone 8 a iPhone 8 Plus ve třech barvách.

Článek je průběžně aktualizován! Konečně jsme se dočkali. Společnost Apple představila novou dvojici jablečných telefonů, které označila jako iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Phill Schiller tvrdí, že novým modelům dodali zbrusunový design, tedy sklo na přední i zadní straně, mimochodem rámeček kolem displeje doplňuje kvalitní hliník. Dvojice telefonů nabízí pro odolnost proti vodě a prachu. Rozhodně nás potěšil také nový čip A11 Bionic o kterém jsme vůbec netušili, nebo alespoň o takovém označení. Tento procesor je o 25% rychlejší, než A10, což je určitě skvělé zejména pro náročnější aplikace. Poprvé na displeji iPhonu je technologie True Tone.

U menší verze iPhone 8 objevíme na zadní straně 12-megapixelový fotoaparát, který nabízí mnoho nových senzorů a celkově lepší výsledné fotografie pomocí nových technologií. Fotoaparát disponuje také stabilizací obrazu a novým filtrem barev. Nesmíme ale zapomenout na rychlejší autofokus, nový pixelový procesor pro lepší ostrost a texturu. iPhone 8 si zachovává tedy jednu kameru s jedním objektivem. iPhone 8 Plus má horizontálně uloženou dvojici čoček. Širokoúhlý objektiv má clonu f / 1,8 a teleobjektiv má clonu f / 2,8. Dvojice nových modelů dokáže pořídit záznam v rozlišení 4K 60 FPS.

Hardware iPhone 8 a iPhone 8 Plus je přizpůsoben pro rozšířenou realitu (VR). Kamera byla kalibrována. Disponuje například novým gyroskopem a akcelerometrem. Rozšířená realita výrazně těží z nového čipu Bionic A11, který to však zvládá na výbornou. Došlo také na bezdrátovou komunikaci. Jednou Apple říkal, že budoucnost je bezdrátová. A je to tak! iPhone 8 a iPhone 8 Plus nabízejí bezdrátové nabíjení. Jedná se o jednoduchou věc. Děláme to každodenně. Během dne využíváme naše telefony a v noci je dobíjíme, tohle bude výrazná změna a hlavně pohodlnější varianta.

Ostatní funkce iPhone 8 a iPhone 8: funkce rychlého nabíjení, Touch ID, stereofonní reproduktory, čtyřnásobný LED blesk fotoaparátu. Opět nabízí Retina HD displej, který je taktéž znova ohromující. Zaručena je také podpora Bluetooth 5.0. iPhone 8 a iPhone 8 Plus budou k dispozici v 64GB a 256GB úložných kapacitách s cenovkou od $ 699 a $ 799.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz