Apple pokračuje v rozšiřování flotily samořízených automobilů.

Jak jsme vás již několikrát v minulosti informovali prostřednictvím článku, americká společnost Apple vlastní několik samo-řízených motorových vozidel, nazývané též například autonomní vozidlo. Jedná se o osobní automobil, který ke svému provozu nepotřebuje řidiče a orientuje se zcela za pomoci počítačových systémů, které detekují okolí vozidla a určují jeho trasu.

Podle nejnovějších informací pokračuje v rozšiřování počtu flotily vozidel, které testuje na ulicích Severní Kalifornie. Apple má nyní k dispozici 55 autonomních vozidel, přičemž ještě před dvěma měsíci jich bylo o deset méně. Pro své testování softwaru používá společnost Apple sportovní vozidla Lexus RX450h vybavená pokročilým vybavením LIDAR a řadou kamer. První informace o tomto zaměření se objevily v roce 2015, kdy společnost najala tisíce odborníků v oblasti automobilového průmyslu a začala zkoumat možnost úplného elektrického vozidla, které nepotřebuje řidiče. Společnost Apple tedy již třetím rokem spolupracuje s ostatními technologickými společnostmi na softwaru, který bude za několik let součástí každého moderního vozidla.

Zdroj: MacRumors.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz