Apple oficiálně spustil Apple Card. Jaké jsou podmínky používání?

Společnost Apple jen zřídka vynechává termíny a obvykle uvádí své produkty včas přesně v datum očekávání. Je pravda, že někdy se v Cupertinu termíny nedodrží, dokonce někdy své produkty ani nepředstaví, jako v případě nabíječky AirPower. V poslední době se také Apple vyhýbá uvádění přesných dat, ať už z touhy překvapit uživatele, nebo ze strachu nedodržení a následné mediální vlně negativních zpráv. V případě Apple Card tato technika fungovala perfektně. Čtěte dál…

Během včerejšího večera jsme se dočkali oficiálního představení, přičemž se kromě tiskové zprávy objevila řada poučných videí přímo od Applu, jak kreditní kartu aktivovat, jak ji používat a nechybí ani další návody, které uživatelé rozhodně ocení. Prozatím se však v Česku této služby nedočkáme. Jaké jsou podmínky používání? Chcete-li požádat o vydání karty Apple Card , musíte být fyzicky ve Spojených státech a vlastnit iPhone s iOS 12.4 a novějším. U starších verzí operačního systému nelze kartu objednat. Zároveň je karta Apple stále v testovacím režimu, a proto k ní nebudou mít přístup všichni Američané. Apple chce prozatím samozřejmě službu otestovat pro malé publikum.

Jak si objednat Apple Card?

O kartu Apple Card můžete požádat přímo z aplikace Peněženka, ale tato příležitost je zatím poskytována pouze prostřednictvím odkazu, který Apple zaslal vybraným uživatelům k účasti v první vlně distribuce. Kliknutím na něj se otevře registrační formulář s možností zvolit si variantu karty, konkrétně fyzický nebo virtuální účet. Poté bude vypočítán přípustný úvěrový limit a úroková sazba pro využití prostředků banky – od 13 do 24%.

Jak získat titanovou kartu Apple

Přestože titanová karta Apple nepodporuje bezkontaktní platby, může být užitečná v místech, kde neexistují terminály podporující NFC. Je pravda, že ne každý si může chtít s sebou vzít takovou kartu. Například editor The Verge Nilai Patel označil titanovou Apple Card jako tlustší a těžší variantu, než tradiční karty a také si stěžoval na nedostatek podpory pro technologii PayPass. Na rozdíl od virtuální karty Apple, která se okamžitě objeví v aplikaci Peněženka, přichází titan poštou ve speciální obálce. Chcete-li ji aktivovat, stačí přenést smartphone do obálky a počkat na spárování.

Je pravda, že bezkontaktní aktivační metoda je vhodná pouze pro majitele iPhone XR a XS, kteří jsou vybaveni funkcí pro čtení tagů NFC. Všichni ostatní budou muset otevřít aplikaci Peněženka a aktivovat kartu ručně.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz