Apple oficiálně představil AirPods Pro. Jaké novinky nabízí?

Přestože byla velmi malá pravděpodobnost, že společnost Apple vydá v letošním roce nové AirPods, tímto okamžikem se potvrdily všechny spekulace, které se šířily internetem v posledních několika týdnech. Kalifornský gigant oficiálně představila nová sluchátka AirPods Pro. Novinka se ukázala být úplně stejná, jako ikonky z beta verze iOS 13.2 a nedávné fotografie z interních zdrojů. V tomto článku se společně podíváme na to, jakými novinkami tento model disponuje, nebo třeba, proč Apple nečekal s představením na příští rok a představil je mimo rámec oficiální akce. Čtěte dál…

AirPods Pro jsou první AirPods vyrobená ve formátu plug. Mnohým uživatelům nevyhovoval způsob držení v uších tzv. pecek a tak se inženýři společnosti rozhodli jít opačným směrem a uspokojit poptávku zbývající skupiny zákazníků. Díky silikonovým ušním polštářkům zabrání nové AirPods průniku vnějšího hluku do ušního kanálu uživatele a také zvýší hlasitost zvuku, což usnadní poslech hudby i v metru, letadle a na jiných hlučných místech.

Výsledek obrázku pro airpods pro

Hlavní novinkou, kterou tento model nabízí je redukce šumu. V Cupertinu se však neomezili na pasivní izolaci hluku ale integrovali podporu aktivní technologie redukce šumu, kterou lze násilně zapínat a vypínat v závislosti na podmínkách poslechu. Tento mechanismus je založen na systému mikrofonů, které rozpoznávají šum v pozadí skenováním okolní oblasti 200krát za sekundu a vytvářejí ekvivalentní anti-šum, který vytváří pocit úplného vnějšího ticha.Apple chápe, že v některých situacích může být tento pocit pro uživatele nebezpečný, a proto přidala podporu režimu Transparency v AirPods Pro, který debutoval v Beats Solo3 Pro.

Stejně jako redukce šumu používá externí mikrofony, ale nikoli k potlačení šumu, ale k jeho nasměrování na ušní kanál uživatele. Můžete tak současně poslouchat hudbu a vše, co se děje kolem. To může být velmi výhodné v situacích, kdy je třeba v reálném čase posoudit situaci, například při přechodu silnice. Další zajímavostí je adaptivní ekvalizér, který pracuje v automatickém režimu a nastavuje zvuk podle mnoha různých faktorů, stejně jako laditelný zesilovač se širokým dynamickým rozsahem a basy až 20 Hz s vysokými detaily vysokými a středními frekvencemi.

Přečtěte si také:  Kdy se dočkáme nových modelů MacBook Pro a MacBook Air 2020?

Výsledek obrázku pro airpods pro

Sluchátka jsou již k dispozici na předobjednávku na oficiálních webových stránkách společnosti Apple. Pokud si objednáte sluchátka právě teď, budou doručena až k vám domů přibližně do 2-3 týdnů podle celkového počtu objednávek. Pořídit si je můžete za 7 290 Kč, přičemž je součástí bezdrátové nabíjecí pouzdro, USB-C kabel s konektorem Lightning, silikonové koncovky do uší (tři velikosti) a dokumentace.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz