Apple odstraňuje z App Storu škodlivé aplikace sledující polohu.

V několika posledních dnech se rozhodla společnost Apple odstranit aplikace, jenž sdílejí údaje o poloze třetím stranám. Pokud se zjistilo, že dochází opravdu ke sdílení informací, kalifornský gigant ji okamžitě odstranil a zároveň informoval vývojáře, že jeho aplikace porušuje pravidla v App Store.

Podle dostupných informací se tato událost týká pouze několika případů, přičemž součástí e-mailu je odstavec o přehodnocení jejich aplikace, jelikož porušuje body 5.1.1 a 5.1.2 z pravidel obchodu App Store. Tyto pravidla se týkají přenosu údajů o poloze uživatelů, dále pak o informovanosti sběru dat. Možností, jak svou aplikaci dostat zpět, je odstranit SDK (Software Development Kit) a některé frameworky, poté je možnost vrácení zpět do obchodu. Apple se rozhodl zakročit zejména kvůli nařízení o ochraně osobních údajů GDPR.

Výsledek obrázku pro apple sdk

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz