Apple našel nový způsob, jak zbavit systém MacOS malwaru.

Software je hnací silou každého operačního systému. Ne aktualizace s opravami chyb, konkrétně software. Kdyby nebyl podporován, tak platforma bude považována za mrtvou, protože pokud je stále možné upustit od aktualizací, pak aplikace, které rozšiřují funkčnost jakéhokoli zařízení ještě více, než inovace nových verzí OS, jsou nemožné. Zároveň však nesmíme zapomenout na nebezpečí, které představují škodlivé programy. Proto se Apple snaží pečlivě sledovat, jaký software je nainstalován na počítačích uživatelů, a aby byl chráněn před potížemi s potenciálně nebezpečnými aplikacemi, začal vyžadovat, aby vývojáři procházeli notifikací softwaru. Čtěte dál…

Vývojáři pro MacOS, kteří distribuují své aplikace mimo Mac App Store, budou povinni od února 2020 podstoupit notářský proces. V opačném případě nebudou všechny programy, jejichž tvůrci tento požadavek nesplnili, na MacOS Catalina spuštěny. To je docela vážný požadavek, takže Apple varoval vývojáře předem. V důsledku toho se ti, kteří prošli notářskou kontrolou, nemusí o nic starat. A ti, kdo to odmítli projít, budou stále nuceni projít postupem, pokud chtějí, aby někdo použil jejich aplikace.

Oznámení je proces certifikace aplikace Apple. Za tímto účelem musí vývojář sestavit program, odeslat jej na firemní server, počkat na ověření a obdržet virtuální razítko o zabezpečení vývoje. Ve skutečnosti je to něco jako digitální podpis, který může Apple vydat pouze po úspěšném absolvování notářského ověření a který nelze zfalšovat. To je nezbytné k potvrzení bezpečnosti aplikací, což je velmi důležité vzhledem k tomu, že spravedlivé množství softwaru je distribuováno prostřednictvím zdrojů třetích stran nezávislých na společnosti Apple.

Uživatelé, kteří se pokoušejí spustit aplikaci, která neprošla notářskou procedurou, obdrží systémovou chybu se zprávou, že soubor nelze otevřít, protože Apple nemůže zkontrolovat, zda neobsahuje malware. V takovém případě nepomohou ani nastavení důvěryhodnosti existující v systému MacOS ani nic jiného. I když jste již přidali vývojáře tohoto programu do seznamu důvěryhodných vývojářů, tlačítko „Důvěra“ se na obrazovce neobjeví bezútěšně, což znamená, že jediným způsobem, jak zajistit funkčnost softwaru, je pouze jeho notářské ověření.

Přečtěte si také:  3D Tvrzené sklo na iPhone SE 2020 PREMIUM - Dokonalá ochrana displeje

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz