Apple může integrovat senzor pro měření srdečního tepu do MacBooku.

Vzhledem k tomu, že nás v letošním roce opět čekají další modely jablečných počítačů, ze zahraničí se každým dnem objevují nejrůznější spekulace týkající se nových funkcí a vylepšení. Kalifornský gigant se v poslední době hodně zajímá o zdravotnické funkce a snaží se svým klientům nabídnout nejlepší možnosti, jak si hlídat fyzickou kondici. Aktuálně disponuje poslední generace chytrých hodinek senzorem pro měření srdečního tepu, což je velmi užitečná funkce. Podle některých informací hledá společnost Apple způsob, jakým dostat tento senzor do iPhonů a MacBooků. Napovídá tomu poslední patentová přihláška.

The perforations in the casing could be angled for optimal reading of the skin's light reflection

Co se týká integrace u iPhonů, zde nejspíš nebude velký problém, jelikož uživatelé svůj telefon využívají klidně i několik hodin denně a senzor tak může průběžně provádět měření. Podle informací by srdeční senzory mohly být umístěny na zadní části telefonu, přičemž se bude jednat o skvělou alternativu pro ty, kteří nevlastní hodinky Apple Watch. Jak vyřeší přítomnost u přenosných počítačů? Podle AppleInsider by mohl být implementován vedle trackpadu, tedy v místě, kam uživatelé nejčastěji pokládají své zápěstí a zároveň by se postaral o měření krevního tlaku, nebo třeba okysličení krve.

Přestože se jedná o zajímavý nápad, jak nabídnout uživatelům detailní informace o svém zdravotním stavu, musíme počítat s tím, že se jedná pouze o patentové přihlášky, které nemusí v realitě nikdy existovat, což je běžnou praxí u kalifornského giganta. Nicméně tuto technologii bychom rozhodně ocenili a jedná se o skvělý způsob, jak být o krok vpřed před konkurencí.

The sensor could be placed where the user's wrist rests below a MacBook keyboard

Zdroj: AppleInsider.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz