Apple měl v plánu použít Face ID a Touch ID v jednom zařízení.

Podle nejnovějších informací měla společnost Apple v plánu zahrnout u loňského modelu iPhone X bezpečnostní systém rozpoznávání obličeje, který byl podobný technologii Face ID a současně zachovat čtečku otisků prstů, díky čemuž by si mohl uživatel vybrat vhodnější metodu dle vlastního rozhodnutí. Potvrdily to regulační patenty podané u Evropského patentového úřadu. Čtěte dál…

Když v loňském roce představil kalifornský gigant svůj revoluční iPhone X, kvůli novému designu bylo nutné přejít na jiné bezpečnostní opatření. Předchozí modely totiž disponovaly čtečkou Touch ID v kulatém tlačítku ve spodní části telefonu, která byla mimochodem mezi uživateli velmi oblíbená. Nicméně nejnovější informace hovoří o tom, že původně bylo v plánu použít jinou technologii a zachovat jak rozpoznávání obličeje, tak metodu čtečky otisků, což by se nám rozhodně líbilo.

Pozornost věnovaná osobnímu ID

Evropská patentová přihláška pro „Implementace biometrické autentizace“ podaná v lednu popisuje použití více biometrických autentizačních systémů u mobilních zařízeních. Pokud by totiž systém nerozpoznal váš obličej, zařízení by nabídlo možnost odemknutí prostřednictvím otisku prstů, namísto kódového zámku. Přesně tento způsob patent podaný Applem popisuje, což bychom ocenili například  v situaci, kdy používáme rukavice a do telefonu bychom se dostali díky Face ID, či naopak.

Nakonec k tomu však nedošlo, jelikož nebyl dostatečný prostor, kam čtečku umístit a vzhledem k tomu, že si Apple udržuje určitý „styling“, miniaturní okénko se čtečkou na zadní části vedle fotoaparátu by nevypadalo zrovna nejlépe. Nicméně není vyloučeno, že se u příští generace nedočkáme implementace přímo do displeje. Aktuálně najdeme již minimálně tři kousky, které mají čtečku přímo v displeji, jmenovitě: Vivo X20 Plus UD, Doogee V, a Ulefone T2 Pro. Další budou pravděpodobně brzy následovat.

Výsledek obrázku pro face id touch id


ZDROJAppleInsider.com
Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz