Apple kvůli Coronaviru zrušil představení nového iPhonu?

Ať už se podíváme na kteroukoliv stranu, všude se píše o současném onemocnění COVID-19, které postihlo doslova celý svět. Nicméně kvůli bezpečnostním opatřením je nutné počítat s určitým omezením u větších událostí, kterou je mimochodem také konference společnosti Apple. Podle nejnovějších informací se březnová prezentace, na které měl být představen nový model iPhonu s největší pravděpodobností ruší. O této zprávě informoval také magazín Forbes. Čtěte dál…

Kalifornský gigant se k situaci zatím oficiálně nevyjádřil, nicméně podle BGR.com se mediální událost konat nebude. Na této události mělo dojít k oficiálnímu představení nového modelu iPhone 9 a vylepšeného iPadu Pro. Přikláníme se k variantě, že cenově dostupný model bude i přes veškeré komplikace odhalen prostřednictvím pravidelných tiskových zpráv, stejně jako u jiných (méně propagovaných) produktů z nabídky.

Image result for iphone 9

Jaká je aktuální situace? Kalifornské úřady, konkrétně ministerstvo zdravotnictví v okrese Santa Clara zakázalo pořádání veřejných akcí s více než 1000 účastníky. Zákaz potrvá od 11. března do 1. dubna. Podle analytiků měla konference proběhnout 31. března. I kdyby společnost skutečně chtěla událost pořádat, státní omezení by jí neumožnilo provést prezentaci v takovém měřítku, jak jsme zvyklí. Proč došlo k takovému omezení? V Santa Claře bylo zaznamenáno již 43 případů infekce novým koronavirem COVID-19 a jeden z pacientů dokonce zemřel. Celkem má Kalifornie 133 případů infekce, takže tento krok je logický. Teď ale k té pozitivní stránce. Co by mohla společnost Apple představit?

Nejdůležitějším produktem je očekávaný Apple iPhone 9. Jedná se o levnější variantu s obrazovkou o velikosti 4,7-palce v těle oblíbeného modelu iPhone 8. Tento kousek by mohl nabídnout vysoce výkonný hardware, včetně kvalitního fotoaparátu za cenovku, která nepřekročí hranici 400 amerických dolarů. Mimochodem hovoří se také o tom, že by Apple tuto konferenci pořádal, nicméně představení by proběhlo formou streamu, nebo by pozval menší počet novinářů.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Image result for iphone 9


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz