Recenze Apple iPad pohledem běžného uživatele.

Ano, je to prozatím nejlepší a nejžádanější tablet s úhlopříčkou něco přes devět palců a velice kvalitním displejem, který lze ovládat více prsty najednou. Apple iPad vyplňuje hliníkový zadní kryt a kvalitní přední sklo.

Je to velice pěkně zpracovaná kostrukce, kterou ale do kapsy neuložíme. Bohužel nevlastní fotoaparát, určitě se v nejbližší době setkáme s verzí vylepšenou. Více o iPadu v článku.iPad po spuštění obsahuje několik základních aplikací tak, jako jsme zvyklí z iPhonu.

Konkrétně zde najdeme aplikace Safari, Mail, iPod, Kalendář, Kontakty, Poznámky, Mapy, Fotografie, Videa, YouTube a samozřejmě nechybí ani nastavení a aplikace iTunes a App Store. Pojďme se tedy alespoň na některé podívat.

Obsah balení

Balení Apple iPadu je typicky minimalistické. Žádné tlusté návody nečekejte, tentokrát zde nalezneme návod v podobě letáku, který představuje několik kroků – stáhnout iTunes, připojit iPad k iTunes a zaregistrovat se. Nic víc, Apple spoléhá na to, že s iPadem se naučí pracovat každý i bez návodu.

Design a váha

Není nutné se zde pozastavovat nad designem Apple iPad jako takového, každý si již určitě udělal svůj vlastní obrázek. Mohu ale říct, že v reálu vypadá iPad ještě lépe, než jak jsem si ho představoval. Co se váhy týče, tak někoho překvapí, že je iPad lehký, někdo vám zase řekne, že je těžší, než si představoval. Definitivně ale nedokážete držet iPad v ruce dlouhou dobu a budete si ho potřebovat při delším užívání o něco opřít.

Technické parametry Apple iPad

  • rozměry: 243 × 190 × 13,4 mm
  • hmotnost: Wi-Fi verze 680 g, Wi-Fi+3G verze 730 g
  • paměť: 16/32/64 GB
  • Bezdrátová konektivita (Wi-Fi model): Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth 2.1 + EDR
  • Bezdrátová konektivita (Wi-Fi+3G model): Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), Bluetooth 2.1 + EDR, UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz), GSM/EDGE (850, 900,1800, 1900 MHz)
  • procesor: 1GHz Apple A4
  • senzory: akcelerometr, senzor intenzity osvětlení
  • lokalizace: Wi-Fi, aGPS (Wi-Fi + 3G model), digitální kompas, GSM/3G (Wi-Fi+3G model)
  • baterie: Li-Pol, výdrž až 10 hodin v provozu, až měsíc v pohotovostním režimu, nabíjení pomocí USB kabelu z počítače, nebo síťovým adaptérem
  • v balení: iPad, kabel USB-dock konektor, síťový adaptér, dokumentace

Videoukázka z rozbalování tabletu:

Zdroj: Internet


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz