Apple chystá velkou novinku pro iPhone již v roce 2020.

Současné smartphony včetně těch od Applu podporují rychlé mobilní připojení k internetu prostřednictvím sítě 4G/LTE, přičemž o čipy se dlouhodobě stará společnost Intel. Ještě před několika lety bylo pokrytí takovým signálem na území Česka velmi vzácné, přičemž operátoři postupně dostupnost zvyšují na maximum. Nicméně technologie letí kupředu a podle nejnovějších informací se chystá kalifornský gigant do svých budoucích generací telefonů integrovat čip s podporou 5G signálu, což znamená několikanásobně vyšší rychlost.

Jak uvedl zahraniční portál Fast Company, společnost Apple se chystá ve svých nových iPhonech použít čip 8161 od Intelu, přičemž je situace kolem spolupráce stále napjatá. V minulosti totiž výrobce čipů nedokázal zajistit nižší spotřebu a jeho některé modely dokonce způsobují uvolnění vyšší úrovně tepelné energie, než je schváleno. Pokud budou dodrženy veškeré podmínky, nových čipů integrovaných v iPhonech bychom se tak mohli dočkat již v roce 2019 až 2020. Jako alternativní řešení totiž může společnost Apple použít komponenty od Qualcommu. Výhodou 5G připojení je 10-100x vyšší rychlost, než průměrné 4G připojení.

Výsledek obrázku pro 5G


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz