Apple chystá levnější HomePod a další novinky.


Zahraniční portál MacOtakara zveřejnil zajímavé informace týkající se letošních novinek představených společností Apple. Podle zdrojů se letos dočkáme celkem 4 nových „levnějších“ produktů, přičemž do nabídky bude zařazen iPhone, nástupce MacBooku Air, HomePod ale také aktualizovaný iPad s nižší cenovkou. Společně s produkty jsme obdrželi taktéž orientační ceny pro představu.

Kalifornský gigant představí v druhé polovině letošního roku levnější reproduktor HomePod, přičemž za tento model zaplatíme přibližně 150 až 200 amerických dolarů. Zatím však není jasné, jakým způsobem se povede Applu udělat reproduktor ještě levnější, zřejmě bude obsahovat méně kvalitní reproduktory, které nabídnou nižší výkon. Bližší informace se však dozvíme v průběhu následujících měsíců. Informace tvrdí, že se dočkáme také levnějšího iPadu s úhlopříčkou displeje 9,7-palce, který bude vycházet na 259 amerických dolarů. Představení se očekává na vývojářské konferenci WWDC v červnu.

Jak tvrdí MacOtakara, pro rozvojové země bude k dispozici také levnější iPhone s úhlopříčkou LCD displeje 6,1″ za něj bychom měli zaplatit maximálně 750 dolarů, což je v přepočtu asi 15 tisíc korun. Ten pak bude svým designem připomínat iPhone X. O tom, že Apple chystá levnější telefon informoval již v loňském roce slavný analytik Ming-Chi Kuo. Posledním produktem, o kterém se hovoří je nástupce MacBooku Air, který se má pohybovat do 900 dolarů. Jeho výbava bude srovnatelná s tím, co nabízí současné ultratenké Airy.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz