Apple CarPlay získá nové vylepšené možnosti. Více uvnitř.

V některých vozech a autorádiích je k dispozici CarPlay, technologie pro chytřejší a bezpečnější používání iPhonu v autě. Systém Apple CarPlay byl zaveden již v roce 2013 přičemž od té doby nedošlo k výraznému vylepšení – jak z hlediska designu tak z hlediska nových funkcí. Samozřejmě došlo k drobným změnám, ale sotva je lze nazvat globální nebo rozsáhlou aktualizací. Nicméně nejnovější systém iOS 13 přehodnotí přístup k této službě. Jaké inovace se platforma dočká?

Dlouho očekávaný redesign

Společnost aktualizovala rozhraní CarPlay, což je více podobné systému iOS 13. Koncepce zůstává pořád stejná, nicméně v celém systému lze nalézt drobné změny. Například v aplikaci Hudba je zvláštní důraz kladen na obaly alb a jejich prezentaci. Tato možnost třídění je mnohem jasnější a zajímavější. Kromě toho máme k dispozici nové domovské tlačítko, které se zobrazuje v levém dolním rohu jako ikona s řadou aplikací. Za zmínku stojí možnost podpory sekundárního displeje pro cestující, nebo podpora AVRCP.

Nové aplikace „Nastavení“ a „Kalendář“

Apple přidal do aplikace CarPlay aplikaci Nastavení a Kalendář. V parametrech si můžete nyní zvolit barevné schéma (temný nebo světelný motiv), aktivovat režim „Nerušit“ a také vypnout „Siri“ jedním kliknutím na panelu nástrojů.

Řídicí panel – Dashboard

Společnost Apple také přepracovala panel nástrojů, kdy je obrazovka rozdělena do dvou částí. Na levé straně najdeme mapu a nabídku aplikací pro rychlé spuštění, na druhé straně nabídku jako Siri Offers, Widget Now Run a také připomínky z kalendáře.

Siri

CarPlay podporuje hlasové ovládání Siri, takže můžete Siri dávat pokyny za jízdy a při tom se pořád soustředit na řízení. Právě na asistentku se Apple také soustředil a přepracoval rozhraní – nyní nezabírá celý displej ale zobrazuje se ve spodní části, navíc získala nový hlas a také dovednosti pro interakci s navigačními aplikacemi třetích stran. Nově také můžete využívat příkaz Hey Siri.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz