Aplikace Reflection: Streamujte jednodušše na Váš Mac!

Rád bych Vám představil aplikaci Reflection, která je dostupná pro Mac, nicméně se zatím nenachází v Mac App Store,
a proto ji stáhnete pouze prostřednictvím webové stránky vývojářů z následujícího linku: http://www.reflectionapp.com/

Reflection jsem zakoupil na základě recenze z předposledního Digitu #76, kde ji Petr Mára použil na prezentaci aplikace Adobe Photoshop pro iOS. Jedná se o aplikaci, prostřednictvím které jste schopni posílat přes technologii AirPlay screen ze svého iPhonu, nebo iPadu na Váš Mac. Tudíž přesně to, co vidíte na svém iPhonu nebo iPadu, se v reálném čase přenáší na obrazovku Vašeho Macu. To se hodí v případě, když přednášíte nějakou prezentaci, ale nemáte zrovna po ruce Apple TV, nebo když chcete vytvořit videocast o nějaké zajímavé iOS aplikaci.

Jelikož jsem podobnou aplikaci hledal, neváhal jsem ani vteřinu. Sice se mi napoprvé nepodařilo stáhnout tu správnou (stáhl jsem stejnojmenou aplikaci Reflection, která zrcadlí obrázky a chyba mě stála 3,99€), ale napodruhé, po použití Google vyhledávače, vše dopadlo dobře :-). Na výběr máte z několika možností. Buď využijete stáhnutí trial verze, která ovšem uživatele omezuje v práci pouze na 10 min. Nebo zakoupíte Reflection s licencí pro jedno zařízení, která stojí $14,99. Zvýhodněná licence, tzv. Multi-license pro až 5 počítačů, stojí $49,99. Platba probíhá prostřednictím platebního portálu PayPal. Po zakoupení Vám dojde na e-mail potvrzení o platbě a speciální kód, který slouží pro odemčení plné verze. Nyní můžete začít pracovat. Nutno podotknout že mirroring, neboli zrcadlení, podporuje pouze nejnovější model iPhone 4S a iPad 2 a nově také iPad třetí generace. Kvůli hardwarovým požadavkům se podpory pro iPhone 4, o iPhonu 3G a 3GS nemluvě, bohužel nedočkáte.

Spuštěním aplikace se z Vašeho Macu stává v podstatě Apple TV. Zvolte na Vašem iOS zařízení funkci AirPlay a vyberte pro zrcadlení Váš Mac. Pokud byste chtěli stream zaznamenat na video, současně otevřete aplikaci QuickTime Player, nebo nahrávejte obrazovku Macu přímo z aplikace. Toto je totiž nová funkce, kterou přinesl nejnovější update. Ano, aplikace se dočkala, ihned po vydání nejnovější verze iPadu, aktualizace s číslem 1.2, která podporuje vysoké rozlišení Retina displeje, avšak nejvýše 720 pixelů. Verze 1.2 obsahuje také několik nových funkcí včetně fullscreen “divadelního” módu. Přizpůsobit si můžete i barvu rámečku videa (white/black). Osobně preferuji bílou… 🙂

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Pokud často přednášíte, vytváříte video-recenze aplikací, může vaše iOS zařízení díky Reflection dostat další rozměr. Je to skvělá aplikace, slovy Petra Máry dává smysl, a zvláště recenzentům nesmí ve výbavě utilit pro Mac chybět.

Náhled aplikace Reflection


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz