Americká senátorka Elizabeth Warren chystá od Apple oddělit App Store.

Přestože se plánují prezidentské volby ve Spojených státech až na příští rok, většina kandidátů již připravuje své volební kampaně, aby zaujala potenciální voliče ve svůj prospěch. Jedním z kandidátů je americká senátorka Elizabeth Warren, která se rozhodla zpracovat svůj plán pro ochranu stability ekonomiky a chystá se zaútočit na velké technologické firmy, konkrétně pak na firmy se ziskem přesahující 25 miliard dolarů ročně. Ve svém prohlášení tvrdí, že velké společnosti v sobě shromažďují příliš mnoho vlivu a své platformy by měly rozdělit.

Tento zajímavý návrh se týká samozřejmě také kalifornského Applu a mimo jiné i Amazonu, Facebooku či Googlu. Největší problém u kalifornského giganta údajně způsobuje digitální obchod App Store, kdy může jakkoliv manipulovat s dostupným obsahem a zvýhodňovat své vývojáře před ostatními. Vývojáři pak musí za každý úspěšný nákup získaný ze svých aplikací odvádí firmě 15-30% ze zisku v čemž jsou obsaženy náklady na marketing, podporu a nepřetržitý provoz. Elizabeth Warren je přesvědčena, že je tato sazba pro vývojáře příliš vysoká.

Ve svém veřejném prohlášení také sdělila, že by neměla žádná ze společností se ziskem nad 25 miliard vlastnit platformu a zároveň její účastníky, tedy vývojáře, kteří pro Apple pracují. Podle vypracovaného návrhu by měla společnost Apple oddělit App Store jako samostatnou společnost a zároveň podporovat alternativní obchody s aplikacemi. Vzhledem k tomu, že Apple podporuje komplexní a uzavřený ekosystém, z hlediska pohodlí a bezpečnosti by se nemuselo jednat o správný krok.

Výsledek obrázku pro app store

Zdroj: 9to5Mac.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz