Aktualizace iOS 11.3 nabídne nové funkce pro AR.

Společnost Apple nedávno vydala první vývojářské sestavení operačního systému iOS 11.3, přičemž se dočkal vylepšení především ARKit, aktuálně v nové verzi 1.5 nabízí řadu novinek, které vás rozhodně překvapí. Kalifornský gigant odhalil svůj framework pro rozšířenou realitu již začátkem loňského léta, konkrétně tedy dorazil zcela první ARKit se systémem iOS 11. Až teprve nyní však dostavá rozšířené možnosti díky lepšímu rozlišení kamery a automatickému ostření.

První vývojáři přidávají své zkušenosti na internetu a sociální sítě, přičemž nově dokáže rozpoznat svislé objekty, tedy například dveře, stěny, okna atp. Vývojářské studio Ubicolor zpracovalo zajímavé demo, které si můžete prohlédnout na níže přiloženém videu. Jak si můžete všimnout, aplikace přemění povrch na holé cihly. Pomocí AR se může konat například virtuální výstava obrazů, ale lze si také virtuálně pro představu vybavit váš byt.
Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz