Akcionáři obviňují společnost Apple z porušování lidských práv.

Kalifornský Apple, stejně jako každá veřejná společnost, je velmi závislý na akcionářích. Bez jejich vědomí nedojde k žádné významné události – z finanční zprávy, na jejímž základě mohou akcionáři rozhodnout o potřebě upravit stávající politiku až do jmenování generálního ředitele. Není proto překvapivé, že držitelé cenných papírů společnosti mohou na správu požadovat určité požadavky. Zpravidla se týkají výhradně obchodních aktivit společnosti Apple, ale někdy ovlivňují politickou činnost. Čtěte dál…

Část akcionářů společnosti Apple, kteří mají dostatečný počet cenných papírů, jenž ovlivňují politiku společnosti, chtějí získat vysvětlení, které rozhodlo o odstranění aplikace Hong Kong App Store HKMap, která byla aktivně používaná demonstranty. Podle nich se tak společnost odchýlila od svých principů, které dodržuje, a snadno porušila základy demokracie a svobody slova. Demonstranti nakonec chtěli jen svobodu, akcionáři došli k závěru a Apple místo toho, aby jim pomáhal, udělal vše, aby tomu zabránil.

Důvody nároků akcionářů proti společnosti Apple byly informace z otevřených zdrojů, že odstranění HKMap vedlo k hromadnému trestu, kterému byly vystaveny Hongkong, Tibeťané a Ujgurští muslimové. Společnost přesto své jednání nadále ospravedlňuje tím, že měla nepopiratelné důkazy o tom, že aplikaci používají ke sledování policistů, jejich rodin a využívání násilí proti nim. Proto se Cupertino rozhodlo přijmout požadavky čínské vlády a odstranili aplikaci z App Store.

Výsledek obrázku pro Hong Kong App Store HKMap

Navzdory skutečnosti, že všechno vypadá, jako by se Apple skutečně řídil dvojím standardem, jde jen o podnikání. Pro společnost je skutečně velmi obtížné okamžitě dodržovat americké i čínské zákony. Přesto v Cupertinu dělají vše pro to, aby udrželi své podnikání, aniž by jej vystavovali jakýmkoli rizikům.

Na druhé straně se Apple sám nechtěl potýkat s problémy ve své vlastní zemi. Jak se ukázalo, členům amerického kongresu se nelíbilo, že společnost postoupila čínské vládě a ve skutečnosti zradila demokratické zásady, které uplatňuje. Konec konců, sedět na dvou židlích je okamžitě nemožné, což znamená, že je nemožné dodržovat různé zásady v různých zemích. Vše, co se od společnosti Apple vyžaduje, je tedy především dodržování právních předpisů USA a teprve poté – právní předpisy země, kde působí.

Přečtěte si také:  Chytrý náramek Niceboy X-fit Active se postará o vaši sportovní aktivitu.

To je samozřejmě nemožný úkol a Apple, aby zůstal mezinárodní společností, musí učinit velké ústupky v různých zemích světa. Například společnost začala označovat Krym jako území Ruska , ale pouze pro místní uživatele, ve skutečnosti podle pokynů ruských úřadů a USA, které vyžadují další od společnosti Apple.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz