Adobe oficiálně uvádí na trh aplikaci Photoshop pro iPad.

Po nekonečných třech letech čekání jsme se konečně dočkali. Během dnešního dne se objevila v iTunes App Store oficiální aplikace Photoshop určená konkrétně pro iPady. Editor je k dispozici ke stažení majitelům všech kompatibilních tabletů od Applu, jejichž dozsah se ukázal být poměrně široký. Které modely jsou podporované a jaké funkce tato aplikace uživatelům nabízí? Čtěte dál…

Aplikace Photoshop on ‌iPad‌ je navržena tak, aby uživatelům stolních počítačů Photoshopu umožňovala otevírat a upravovat PSD přímo na jejich tabletových zařízeních, s možností prohlížet a upravovat vrstvené dokumenty a přistupovat ke klíčovým nástrojům Adobe pomocí dotykových gest. Grafický editor si můžete stáhnout na iPad Pro (všechny modely), iPad Air 2, iPad Air 3, iPad mini 4, iPad mini 5, iPad 9,7″ z roku 2017 a 2018 a na 10,2-palcový Apple iPad 2019.

Výsledek obrázku pro photoshop pro ipad

Jaké funkce podporuje Photoshop pro iPad?

Přestože je Photoshop pro iPad považován za plnohodnotný grafický editor, nemůže se pochlubit stejnou sadou funkcí jako desktopová verze. Podle vývojářů budou přidáváni postupně. A aby nedošlo ke zpoždění spuštění, bylo rozhodnuto zaměřit se na klíčové funkce aplikace: Podpora cloudového formátu PSD. Podpora vrstev. Pokročilá sada nástrojů pro retušování a postup synchronizace cloudu.

Adobe nenárokuje Photoshop pro iPad jako úplnou náhradu za verzi pro stolní počítače, ale objasňuje, že v průběhu času budou přidávány chybějící funkce. Nicméně, aby se zdůraznilo pohodlí grafické verze grafického editoru pro tablety, vývojáři již přidali podporu pro velké množství gest a inteligentního pera Apple Pencil. Díky tomu bude práce s grafikou daleko pohodlnější. Zdá se tedy, že nesnížili náklady na předplatné a ponechali jej na přibližně 289 korunách za měsíc. Pro ty, kteří předplatné zatím nevyužívají, nabízí Adobe 30denní zkušební dobu zdarma. Mimochodem, aplikace už je součástí předplatného pro Photoshop CC v rámci Creative Cloudu.

Výsledek obrázku pro photoshop pro ipad


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz