8 skrytých funkcí systému iOS 10, které byste měli rozhodně znát!

Pokud jste si již nainstalovali oficiální verzi systému iOS 10, která je již několik dní k dispozici, zaručeně hledáte nejrůznější skryté funkce a nové možnosti, jak si systém ještě více vylepšit. V případě, že i vy patříte mezi majitelé nového systému společnosti Apple, právě pro vás přinášíme celkem osm skrytých funkcí, které byste měli rozhodně znát!

1. Lupa přímo v iPhone

Každé iOS zařízení kompatibilní s poslední verzí operačního systému disponuje novou funkcí Lupa. Pomocí kamery tak dokáže zvětšit jakýkoliv předmět. Pokud tuto funkci chcete aktitovat, jděte do Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Lupa – Lupa. Následně po 3x stisknutí domácího tlačítka se spustí tato funkce.

2. Nekonečné množství oken v Safari

Možná, že tuto funkci někteří uživatelé využijí. Nový systém iOS 10 podporuje nekonečně mnoho otevřených oken ve výchozím prohlížeči Safari. Podle zjištěných informací dokázal předchozí systém iOS 9 otevřít maximálně 36 oken.

3. Zobrazení pouze nepřečtených e-mailů

Pokud si v aplikaci Mail chcete zobrazit pouze nepřečtené e-maily, pak máte možnost. V dolní části obrazovky najdete novou ikonku, pomocí které lze zobrazit jen nepřečtené zprávy. Když na ni kliknete ještě jednou, objeví se zpět standardní režim zobrazení.

4. Přepracovaný design stopek

Pokud často používáte Stopky, pak jste jistě zaregistrovali nový vzhled. Pokud si chcete prohlédnout detailnější prvky, otevřete aplikaci a potáhněte prstem doleva, objeví se klasické ručičkové stopky na měření času.

5. Možnost ostranění nepotřebných aplikací

Operační systém iOS 10 obsahuje plno výchozích aplikací, které běžný uživatel nikdy nepoužije a zabírají akorát místo na ploše. Některé předinstalované aplikaci se nyní dají odstranit klasickým způsobem – podržením prstu a kliknutí na křížek. Aplikace vám však neuvolní místo, ale odstraní se pouze zástupce.

Přečtěte si také:  Apple se chystá k návratu MagSafe u modelu iPhone 13.

6. iPhone si zapamatuje parkovací místo

Aplikace Apple Maps nyní obsahuje skvělou funkci, která si dokáže zapamatovat, kde jste zaparkovali vaše auto. Tato funkce navíc funguje automaticky, přičemž sama od sebe uloží místo, kde jste vozidlo zaparkovali.

7. Možnost změnit intenzitu svítilny

Pokud jste vlastníkem iPhonu 6S, nebo iPhonu 7, pak můžete pomocí funkce 3D Touch využít možnosti a upravit si intenzitu svítilny. Stačí silně přiložit prst na ikonku v Control Center a na výběr máte rovnou ze tří různých úrovní.

8. Přepisování hlasových zpráv na text

Pokud vám nevadí, že tato funkce funguje zatím pouze v angličtině, pak ji třeba využijete. Poslední verze systému podporuje přepis hlasových zpráv, podobně jako například Google Voice. Pokud vám někdo pošle hlasovou zprávu, systém ji okamžitě automaticky přepíše.

Zdroj: techcrunch.com, bgr.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz