7 jednoduchých tipů jak udržet iPhone v bezpečí.

Společnost Apple patří mezi technologické společnosti, které se snaží především chránit bezpečí svých uživatelů. Pokud vlastníte iPhone či iPad, pak je třeba použít některé prvky zabezpečení, které se postarají o to, aby nad vašim obsahem nikdo neměl přehled.  Pojďme se společně podívat na to, jak nedovolit ostatním uživatelům nahlédnout do vaší galerie. Mezi nejdůležitější prvky patří rozhodně zabezpečení prostřednictvím Touch ID či kódový zámek, který není běžným způsobem možné prolomit.

Pokud chcete mít nad svým obsahem kontrolu, rozhodně věnujte pozornost možnosti zabezpečení prostřednictvím Touch ID, váš otisk prstu totiž bude klíčovým prvkem k návštěvě galerie telefonu a nikdo jiný kromě vás se k fotografiím nedostane. Pojďme se společně podívat na to, jak maximálně udržet váš iPhone či iPad v bezpečí. Pokud dáváte přednost kódovému zabezpečení, můžeme vás přesvědčit o tom, že i přesto bude váš telefon v bezpečí a k vašemu soukromí se nikdo jiný nedostane – Touch ID je sázka na jistotu. Vždyť samotné FBI má problém získat povolení k tomu nahlédnout do telefonu, který je zabezpečen funkcí Touch ID. Produkty od Applu, zejména pak iPhony jsou nejčastějším cílem zlodějů – Proč jim umožnit prodat vaše zařízení na náhradní díly?

1. Zabraňte krádeži

Vzhledem k tomu, že krádež je největší bezpečnostní hrozbou pro uživatele iPhone, je třeba podniknout kroky k udržení vašeho iPhone v bezpečí. Mějte váš telefon stále na očích a nevyvolávejte ve společnosti zbytečně pozornost o tom, že u sebe máte takhle drahý telefon. Telefon si na veřejnosti nepokládejte mimo dosah, do volně ležícího batohu, do bundy na věšáku a tak dále. Tímto výrazně snížíte riziko krádeže.

2. Nastavte si heslo

Pokud je váš iPhone ukraden, měli byste se ujistit, že zloděj nemá přístup k vašim datům. Jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů je zapnutí vestavěné funkce Passcode na vašem telefonu. K dispozici je několik různých úrovní, ať se jedná o čtyřmístný kód, šestimístný kód, nebo vlastní alfanumerický. Jakmile máte telefon v tomto ohledu nezabezpečený, zloděj má přístup ke všem informacím, tedy fotografím, e-mailům, zprávám či kontaktům.

3. Použijte Touch ID

Pokud vaše zařízení disponuje senzorem otisku prstů Apple Touch ID (řady iPhone 8, iPhone 7, řady iPhone 6 a 6S, SE a 5S, stejně jako modely iPad Pro, iPad Air 2 a iPad mini 3 a 4 ), měli byste tuto funkci využít. V mnoha případech totiž zloděj právě narazí na to, že telefon vyžaduje přístup s otiskem prstů a tak je mu telefon téměř k ničemu.

4. Povolte funkci Najít iPhone

Pokud se váš iPhone dostane do nesprávných rukou, nebo jej ztratíte, pak existuje skvělá funkce Najít iPhone (Find my iPhone), prostřednictvím které se v mnoha případech telefon vrátil ke svému majiteli. Tato bezplatná funkce aplikace přes iCloud využívá vestavěnou GPS telefonu k určení polohy na mapě, takže můžete telefon sledovat vzdáleně. Je to skvělý nástroj pro nalezení ztracených zařízení.

5. Antivirový software

Přestože se na platformě iOS příliš nevhodný obsah a malware neobjevuje, můžete některý titul z App Store použít. V současné době se nad tímto tématem vedou sáhodlouhé debatyAntivirový software je jádrem toho, jak zabezpečujeme stolní a přenosné počítače, ale u telefonů tuto věc neřešíme. V určitém ohledu je dobré telefon zabezpečit i takto.

6. Nepoužívejte Jailbreak

Pokud máte na vašem telefonu naintalovaný Jailbreak, vystavujete se mnohem většímu riziku, co se týká malwaru a zneužití osobních údajů před hackery. Apple totiž veškerý obsah schvaluje a pokud chcete váš iPhone mít co nejvíce v bezpečí, pak od Jailbreaku zůstaňte hodně daleko. Apple navrhl iOS s důvěrou v zabezpečení, takže iPhony téměř nepodléhají virům, škodlivému softwru ani jiným bezpečnostním hrozbám založených na softwaru. Právě neověřené aplikace z Cydia Store mohou být největší hrozbou.

7. Šifrování záloh

Pokud synchronizujete svůj iPhone s počítačem, data z telefonu jsou uložena na pracovní ploše počítače, či na notebooku. To znamená, že data jsou potenciálně přístupná osobám, které se mohou dostat k vašemu počítači. Zabezpečte tato data šifrováním záloh. To zabrání tomu, aby někdo, kdo nezná vaše heslo, nezískal přístup k vašim datům pomocí počítače. Udělejte to v iTunes při synchronizaci vašeho iPhone nebo iPodu touch. Hledejte záložku Šifrovat zálohování iPhone nebo šifrovat zálohování iPod touch. Zaškrtněte políčko a nastavte heslo pro zálohu.

 


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz