6 tipů zabezpečení, pokud používáte veřejné Wi-Fi sítě.

Možná patříte do skupiny uživatelů, kteří každodenně využívají veřejné Wi-Fi sítě pro připojení k internetu. Máme na mysli například kavárny, obchodní centra, a další. Neustále jsme ze všech stran upozorňováni na to, že takové surfování je poměrně nebezpečné, až riskantní a vaše soukromí může kdokoliv zneužít. Někdy se však dostanete do situace, kdy prostě takovou síť využít musíte – rozhodně se po prvním přihlášení nestanete objetí hackerů, ale je třeba se chránit několika základními způsoby.

1.) Několik věcí, které nikdy nedělejte na veřejné Wi-Fi

Za prvé, pokud máte k dispozici pouze nechráněnou veřejnou Wi-Fi síť a v zařízení nemáte žádná bezpečnostní opatření, pak se vyhněte těmto aktivitám. Nenakupujte online, nepřihlašujte se k bankovním účtům ani nezadávejte žádné údaje o vaší bance nebo kartě.

Pokud bude web vyžadovat úplné osobní údaje, nebo bude údaje sdílet po síti, nepokračujte v návštěvě této stránky. Pokud potřebujete zkontrolovat svůj bankovní účet, využijte k tomu mobilní datové připojení na vašem iPhonu či iPadu.

2.) Použijte ochranu ve formě VPN

VPN je nejsnazší způsob, kterým ochránit vaše internetové aktivity před všemi druhy útoků, včetně útoků typu man-in-the-middle. Nainstalujte si aplikaci VPN na vašem iPhonu, iPadu či Macu a aktivujte ji. Váš internetový provoz bude zašifrován a směrován přes zabezpečené sítě – nikdo se tedy k vašemu soukromí nedostane. Pokud hledáte bezplatnou aplikaci, pak můžeme doporučit TunnelBear, samozřejmě je lepší využívat služby ověřené, jelikož i bezplatné a neznámé tituly můžou špehovat vaši aktivitu, přestože mají chránit.

Pomocí VPN také můžete získat proxy připojení ze zcela jiné země. Můžete tedy povolit, používat stránky a funkce, které nejsou k dispozici ve vaší zemi.

 

plášť vpn iphone

3. Navštěvujte pouze HTTPS stránky

bezpečnost safari https

Všechny stránky, které nabízí protokol HTTPS na rozdíl od protokolu HTTP jsou ve výchozím nastavení zabezpečeny a mají šifrované připojení. Pokud si však web chcete pouze prohlížet, není to až taková hrozba, určitě však přes HTTP nevytvářejte účty, nenakupujte  nebo nezadávejte jiné osobní informace.

Přečtěte si také:  Dva iPady jako notebook? Apple zkoumá všechny možnosti.

4. Použijte dvoufaktorové ověřování

iphone 2fa

Pokud aktivujete službu dvou-faktorového ověřování, potřebujete před přihlášením zadat bezpečnostní kód z vašeho jiného zařízení, které vlastníte.Pokud tedy někdo získá například heslo k Apple ID, bez zadání bezpečnostního číselného kódu se do účtu nedostane.

5. Vypnutí automatického připojení k otevřeným sítím Wi-Fi

Společnost Apple do poslední verze systému přidala funkci, která bude neustále vyhledávat veřejné (soukromé) Wi-Fi sítě a automaticky se k nim připojí, aby jste ušetřili svá mobilní data. Když jste doma nebov práci, je to skvělá vlastnost. Pokud jste však někde mimo a telefon se bude připojovat, určitě to není správné řešení.V přehledu sítí si vyberte konkrétní a klikněte na symbol „i“ následně zvolte manuální přihlášení. Možností je také aktivovat funkci Ask to Join Networks.

nastavení wifi pro iphone

 

6. Zvolte lepší datový balíček

Pokud jste často na cestách, nebo trávíte čas mimo domov a využíváte veřejné Wi-Fi sítě, pak je lepší zvolit lepší datový balíček. K dispozici jsou různé varianty a určitě si vyberete.

Zdroj: iPhoneHacks.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz