5 způsobů, jak stahovat hudbu a videa na iPhone a iPad.

Na rozdíl od Androidu nemá operační systém iOS zabudovaný downloader. Když stisknete tlačítko stahování u hudebního souboru v prohlížeči Safari, neotevře se automaticky aplikace Hudba. Apple totiž chce, abyste dělali věci jinak – streamovali pomocí Apple Music, kupovali filmy z iTunes a tak dále. Ale co když chcete stáhnout mixtapes online? Nebo sledovat televizní pořady na vašem iPhonu? Existuje celkem několik způsobů, jak stahovat hudbu a videa na iPhone a iPad. Čtěte dál…

1. Documents by Readdle

Stáhnout hudbu a videa na iPhone a iPad 5

Nejlepší způsob, jak stahovat hudbu a video z internetu a přehrávat je na vašem iPhonu nebo iPadu, je pomocí aplikace Documents by Readdle. Je to aplikace typu vše v jednom s vestavěným prohlížečem, downloaderem, správcem souborů a přehrávačem médií.

Stačí navštívit webovou stránku v aplikaci a stisknout tlačítko Stáhnout. Můžete se také rozhodnout, kam chcete soubor uložit. Po stažení stačí klepnout na stažený soubor, přičemž se začne přehrávat. Tato aplikace podporuje většinu formátů zvuku a videa, takže nehrozí, že vám některý nespustí. Documents by Readdle mají také šikovný způsob přenosu souborů z PC nebo Macu. Pokud chcete přenášet videa z počítače nebo počítače svého přítele, ujistěte se, že jste připojeni ke stejné síti a přejděte na adresu docstransfer.com a následně naskenujte QR kód.

‎Documents by Readdle
‎Documents by Readdle
Developer: Readdle Inc.
Price: Free+

 

2. Aplikace Zkratky na vašem iPhonu

Stáhnout hudbu a videa na iPhone a iPad 3

Odkaz ke stažení zkratky, kterou přidáte do aplikace

Pokud se cítíte být omezení systémem iOS, nová aplikace „Klávesové zkratky“ bude rozhodně v tomto okamžiku užitečná. Jedná se o vlastní Apple aplikaci sloužící pro automatizaci procesů. Pomocí tohoto nástroje můžete udělat věci, které vám neumožní aplikace dostupné v App Store. Lze totiž spouštět komplexní pracovní postupy automatizace, kde se automaticky spouští za sebou. Skvělou věcí je možnost spuštění vytvořeného zástupce, přičemž jedna zkratka s názvem Video Downloader vám umožní stahovat videa z téměř všech webových stránek. To zahrnuje Facebook, YouTube, DailyMotion, Vimeo, Twitter a tak dále.

Přečtěte si také:  Jak se změnila rychlost a autonomie v systému iOS 13.4?

K dispozici je také zkratka nazvaná YouTube Ripper. To vám dá možnost stáhnout jen audio z video souboru. V obou klávesových zkratech stačí otevřít video, sdílet jej, vybrat možnost Zkratky a spustit zástupce. Jakmile je video nebo zvuk staženo, můžete si vybrat, kam ho chcete uložit (v iCloud Drive nebo Dropbox), nebo jej otevřít v aplikaci jako VLC nebo Documents.

3. VLC for Mobile

Stáhnout hudbu a videa na iPhone a iPad 2

Zatímco VLC nemá vestavěný downloader, jeho nástroje WiFi Transfer a Media Server jsou docela vynikající. Otevřete boční panel a klepněte na možnost Wi-Fi Transfer (Přenos Wi-Fi). Poté zadejte adresu do prohlížeče v počítači PC nebo Mac. Následně vyberte soubory, které chcete přenést, a vyčkejte, až budou bezdrátově kopírovány. Pokud používáte server Plex nebo server DLNA, nemusíte nic přenášet. Stačí se připojit k serveru a okamžitě začít streamovat ze serveru.

‎VLC for Mobile
‎VLC for Mobile
Developer: VideoLAN
Price: Free

 

4. Stažení ze streamovacích aplikací

download-movies-tv-shows-netflix-2

Bez ohledu na to, kterou aplikaci používáte, většina oblíbených titilů nyní nabízí funkci poslechu offline. I když ne všechna média lze stáhnout tímto způsobem, většinu filmů a televizních pořadů můžete. V aplikacích jako Netflix, Amazon Prime Video, Hulu a tak dále najdete tlačítko ke stažení. Totéž platí pro aplikace pro streamování hudby jako Apple Music, Spotify a Pandora. Pokud platíte za prémiový plán, můžete si stáhnout snadno libovolnou skladbu pro offline přehrávání! Takže otevřete svou oblíbenou aplikaci a hledejte tlačítko ke stažení.

5. Cloud Music Player

Stáhnout hudbu a videa na iPhone a iPad 1

Proč platit 10 dolarů měsíčně za Apple Music nebo Spotify, pokud již máte na svém notebooku svou vlastní hudební sbírku? Existuje způsob, jak vaší hudební sbírku převést do aplikace pro streamování pomocí cloudových služeb, jako je Dropbox nebo Disk Google. Nahrajte hudbu na Dropbox, nebo Disk Google a stáhněte si aplikaci Cloud Music Player na svém iPhonu nebo iPadu. Pak jednoduše připojte svůj účet cloudového úložiště k aplikaci. Voila, veškerá hudba je nyní k dispozici na vašem zařízení.

Přečtěte si také:  Kolik vydrží baterka u MacBooku a kde si pořídit náhradní za skvělou cenu?
‎Cloud Music Player - Listener
‎Cloud Music Player - Listener

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz