5 tipů se kterými bude práce na iPhone rychlejší.

Každý uživatel iPhonu by rád pracoval rychleji a pohodlněji, přičemž už samotný operační systém iOS je velmi jednoduchý a přehledný. Obsahuje však řadu skrytých řešení, které používání ještě více zjednodušší a v dnešním článku se na tyto možnosti společně podíváme. Je třeba upozornit na to, že funkce byly testovány na systému iOS 11, přičemž by měli pracovat i na starších verzích.

1. Vyhledávání na webové stránce v Safari

V případě, že chcete vyhledat konkrétní slovo na webové stránce na vašem iPhonu, ve výchozím webovém prohlížeči Safari existují celkem dva různé způsoby vyhledávání. V prvním případě lze kliknout na ikonku Sdílení > možnost „Najít na stránce“ což symbolizuje ikonka s lupou. Nyní stačí napsat klíčové slovo přičemž se objeví výsledek. Druhou možností je napsat klíčové slovo přímo do adresního řádku v prohlížeči Safari > Poté je však třeba kliknout na volbu „Vyhledat na této stránce“ v dolní části návrhů.

2. Jak smazat číslice v aplikaci Kalkulačka

Možná se vám již několikrát v minulosti stalo, že jste v aplikaci Kalkulačka během výpočtu zadali špatnou číslici, automaticky jste tak smazali všechny hodnoty a museli začít odznova. Naštěstí existuje jedna skvělá funkce, která umožní smazat pouze poslední číslo -> Přetáhněte prstem zleva doprava na číslici viz obrázek, přičemž poslední číslo zmizí.

3. Ovládací centrum a použití 3D Touch

Operační systém iOS 11 přináší zcela přepracované ovládací centrum, přičemž nabízí více, než byste možná věděli. Pokud vaše zařízení podporuje 3D Touch, pak můžete vyvolat oblíbené funkce jednotlivých nástrojů, což znamená, že pokud máte v ovládacím centru fotoaparát a stisknete déle ikonku, vyvolá se 3D Touch a systém vám nabídne možnost pořídit fotografii, pořídit Selfie a další možnosti. Stejně tak fungují možnosti u ostatních nástrojů a aplikací.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

4. Rychlé přepnutí z písmen na čísla a zpět

Běžný uživatel iOS zařízení používá denně kombinaci písmen a čísel v konverzaci se svými přáteli. Přepínání klávesnic může být někdy zdlouhavé a tak pokud píšete dlouhý text a potřebujete napsat například jednu číslici, místo klepnutí na tlačítko „123“ ve spodní části klávesnice stačí toto tlačítko podržet a přejet prstem na požadovanou číslici. Číslice se do textu přidá, zatímco se klávesnice vrátí zpět na formu písmen, aniž byste museli několikrát překlikávat, což se může v některých situacích opravdu hodit.

 

5. Vymažte všechna oznámení najednou

Pokud se v záložce notifikací hromadí různé informační zprávy, odstranění po jednom by vám mohlo zabrat dost času, obzvlášť pokud se jedná o oznámení za několik dnů či týdnů. Pro hromadné odstranění stačí silně stisknout první ikonu x, kterou vidíte vpravo od seznamu. Odtud vyberte možnost Vymazat všechna upozornění pomocí 3D Touch.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz