5 levných telefonů které dokonale kopírují iPhone X.


Možná si říkáte, že už bylo v minulosti představeno mnoho povedených kopií jablečného telefonu iPhone X, naopak teprve nyní se začínají modely s příliš podobnými prvky objevovat i na veřejnosti. Příkladem tomu je například veletrh MWC v Barceloně, kde prezentují své výrobky různé společnosti z celého světa. Ještě před několika měsíci, kdy Apple představil vlajkový model „X“ byl nejvíce kritizován horní výřez displeje, naopak nejvíce kritizované prvky jsou moderní.

Nejedná se o žádnou novinku, že výrobci kopírují produkty, o kterých je po celém světě zájem. Žhavým zbožím je iPhone X, který se snaží výrobci z Číny, ale třeba z Chorvatska napodobit alespoň po vzhledové stránce. Vybrali jsme pro vás celkem 5 různých modelů, což jsou převážně kopie jablečného telefonu s Androidem a méně kvalitními komponenty. Mezi modely patří Leagoo S9, NOA N10, Oukitel U18, Xiaolajiao iLa X a UleFone X.

1.Leagoo S9 – Prodejní cena $150

Výrobce Leagoo se rozhodl, že se inspiruje u nejnovějšího modelu iPhone X a použije horní výřez displeje, na který ještě v loňském roce všichni nadávali. Kopírovat je zkrátka v módě a tak se není čemu divit. Jaké jsou ale zásadní rozdíly? V první řadě má spodní rámeček pod displejem znatelně širší než právě iPhone X a na zadní straně, v místě, kde by se nacházelo logo Applu, je pouze čtečka otisků prstů.

Leagoo S9

Leagoo S9

2. NOA N10 – Prodejní částka $375

Dalším, kdo se inspiroval u kalifornského giganta je společnost NOA. Nedávno totiž představila svůj vlajkový model N10, který opět některými prvky připomíná revoluční iPhone X. Slibná novinka od společnosti Noa pro rok 2018 nabídne velký 6,18palcový Full HD+ displej s výřezem, dále pak duální fotoaparát, Android Oreo či 3 600mAh baterii. Výrobce se však snažil zredukovat výřez v displeji na minimum, což nemusí být vždy efektivní a na první pohled elegantní řešení.

NOA N10NOA N10

3. Oukitel U18- Prodejní částka $179

Telefonu OUKITEL U18, jehož displej připomíná iPhone X se začal nedávno prodávat a sehnat jej můžete také na českých e-shopech. Jeho zadní strana pak připomíná Huawei Mate 10 Pro, přičemž nabízí 5.85“ HD+ s rozlišením 1512 x 720, fotoaparát Sony IMX135 16.0MP+5MP, LED blesk, nebo třeba procesor MediaTek MT6750T octa-core 1.5GHz. Oukitel U18 se prodává za 179.99 dolarů, přičemž na českém internetu jej seženete kolem 4000 korun.

Oukitel U18

Oukitel U18

4. Xiaolajiao iLa X – Prodejní částka $140

Označení modelu, nad kterým si zlámete jazyk. Další z čínských výrobců se rozhodl použít prvky jablečného telefonu, přičemž se nebál zkopírovat i uložení duálního fotoaparátu na zadní straně telefonu. Zde není třeba cokoliv vysvětlovat – hlavní inspirací byl iPhone X. Výrobce si však chce zachovat fyzické tlačítko, které umístil pod displej, což není vůbec elegantní řešení. Výrobce vsadil na 5,5″ displej, procesor MediaTek MTK6737, 3 GB RAM operační paměti a 32 GB interního úložiště. V základu bude nainstalován Android 7.0.

Xiaolajiao iLa X

Xiaolajiao iLa X

5. UleFone X – Prodejní částka okolo $200

Posledním modelem, který jasně dává najevo, že vzorem byl iPhone X je smartphone od čínského výrobce s označením UleFone X. Telefon částečně okopíroval taktéž poslední Galaxy S9 a jeho spodní lištu, zadní strana pak nabízí duální fotoaparát s vertikálním uložením a senzor otisku prstů. Bližší informace o konfiguraci nebyly sděleny ale je zaručeno, že bude běžet na operačním systému Android ve verzi 8.0 (Oreo). Je však škoda, že výrobce nedotáhl výřez do konce – část digitálních hodin se do řádku nevejde…

UleFone XUleFone X


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz