4-palcový iPhone SE způsobuje problémy výrobcům levných smartphonů.

Společnost Apple představila koncem měsíce aktualizovaný model jablečného telefonu, který je mezi zákazníky po celém světě velmi oblíbený. Vzhledem k nízké prodejní částce není divu, že iPhone SE způsobuje čínským výrobcům low-cost smartphonů s Androidem velké potíže. K situaci se vyjádřilo několik různých výrobců z Taiwanu a Číny, včetně značek, jako je například Huawei, Xiaomi, Vivo a Oppo. Poslední model jim lidově řečeno „leze do zelí“ a to se jim nelíbí. Nikdo totiž nečekal, že by mohl kalifornský gigant představit takhle levný model. Standardní zařízení, tedy iPhone 6, nebo iPhone 6s obvykle prodeje levných telefonů s Androidem neovlivňují – nicméně teď je situace jiná. Když se objevil nový iPhone s výrazně nižší cenou, mají výrobci novou konkurenci. iPhone SE je přímo mířený na trhy slabší než je USA a přesně tam slaví úspěch. Dočkáme se už jenom levných modelů, nebo se příští rok Apple vrátí do starých kolejí?

iPhone SE

Není se čemu divit, že je velký zájem právě o březnový model. iPhone SE totiž dokázal v posledním testu porazit vlajkové lodě, jako je například Samsung, nebo LG. V testu je na telefonech spouštěno celkem 8 aplikací, včetně předinstalovaného prohlížeče. Start prohlížeče Safari trval 28,96 sekund, přičemž Google Chrome se spouštěl 39,74 sekund.

zdroj: cultofandroid

Přečtěte si také:  Nabídne očekávaný iPhone 12 menší velikost, než iPhone 8?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz