4 nejvíce ikonické Apple Mac počítače všech dob.


Přestože se některé z řad produktů společnosti Apple vůbec nedostaly k běžným spotřebitelům, mnoho z nich získalo celosvětovou popularitu a uznání. iPod, iPhone či iPad jsou nejoblíbenější výrobky, ale počítačům Mac bude vždy patřit prvenství, jelikož řadí Apple na mapu jako světového lídra v oblasti technologií. Stolní, nebo přenosné počítače od Applu, obzvlášť současné modely nabízí kvalitní zpracování, úžasný design, ale především dokonalý operační systém.

4. Apple II

obraz

Tento počítač byl navržený téměř výhradně spoluzakladatelem společnosti Apple, Stevem Wozniakem, přičemž Apple II je po celém světě považován za „počítač, kterým tohle všechno začalo. Přestože se nejednalo o první počítač kalifornské společnosti, ve svém čase byl nejúspěšnějším a nejrychleji prodávaným strojem. V průběhu prvního roku přinesl zájem přes 300.000 objednávek. Úspěch společnosti s tímto produktem lze částečně připsat celkem nízké pořizovací částce, kterou bylo 1,298 dolarů za kus. O rok později představil Apple svůj počítač III přičemž byl prodávaný za 4,300 dolarů.

3. Mac

obraz

Dalším velmi populárním produktem byl počítač The Mac, který Apple představil během hlavní reklamy na Super Bowl XVIII v roce 1984. Původně nazvaný Apple Macintosh nabízel uživatelům revoluční počítačový zážitek, který nebylo možné dostat na jiných počítačích, včetně Apple II. Zatímco jeho cena byla téměř dvojnásobná, zařízení se mohlo chlubit mnoha působivými funkcemi, například pokročilým grafickým rozhraním, nebo zajímavým designem.

2. iMac

obraz

Jedna z prvních věcí, kterou Steve Jobs udělal, když se vrátil k řízení společnosti Apple jako generální ředitel, bylo vytvoření revolučního počítače Mac v roce 1997. O rok později ukázal Jobs svůj výtvor na konferenci Macworld, přičemž jej označil jako iMac G3. Pochlubit se mohl skvělým CRT monitorem, který obsahuje CPU a další klíčové součásti. K dispozici byl celkem ve 12 různých barvách a cenovka startovala na částce 1299 USD.

 

1. MacBook

obraz

S příchodem prvního MacBooku v roce 2006 odepsala společnost Apple všechny předchozí modely, jelikož se jednalo o velký krok kupředu. Přestože byl původní MacBook sám o sobě velmi úspěšný, později se rozhodl rozšířit svou nabídku a začlenit do řady také MacBook Air (2008), nebo 12-palcový MacBook (2015) s parádním OLED displejem. Všechno to začalo s prvním hliníkovým unibody modelem MacBooku Pro (2012), který se stal tzv. šablonou pro všechny novější generace.

obraz

Zdroj: iDropNews.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz