3 věci které byste měli vědět o Apple Pencil 2. generace.

V minulém týdnu představila společnost Apple na události v Brooklynu nové produkty, přičemž nechybělo ani zajímavé příslušenství. Dočkali jsme se druhé generace Apple Pencil, která se k iPadu připojí magneticky a je vybaven automatickým párováním, bezdrátovým dobíjením a dalšími funkcemi, které opravdu stojí za to. Vzhledem k tomu, že nový Pencil začíná přicházet zákazníkům po celém světě, postupně se dozvídáme další podrobnosti o nástroji pro kreslení.

Nový Apple Pencil je kompatibilní s nejnovějšími 11palcovými a 12,9palcovými modely iPad Pro. Prodává se za 129 dolarů ve Spojených státech s možností vlastního laserového gravírování, které je k dispozici výhradně pro objednávky umístěné na Apple.com.

Na rozdíl od první generace neobsahuje v krabici tato novinka tipy na používání, které ocení především začínající uživatelé. Apple prodává celkem 4 balíčky ve svém Apple online obchodu za 19 dolarů, takže pokud je zájem, lze využít tuto formu. Tímto krokem se kalifornský gigant snaží vydělat více peněz na digitálním, interaktivním obsahu, který je daleko zajímavější, než papírová forma.

Nový Apple Pencil se dobíjí bezdrátově, když je přiložen k novému iPadu Pro, ale není kompatibilní s bezdrátovými nabíječkami založenými na principu Qi, dalo se to čekat, nicméně za zmínku to určitě stojí. Takže bez iPadu chytrý stylus nedobijete. U první generace bylo dobíjení řešeno zasunutím Lightning konektoru do zdířky iPadu, což mohlo být v mnoha případech nepohodlné.

Přestože je Apple Pencil v prodeji teprve krátkou dobu, už se stihly objevit první problémy. Po instalaci firmwaru přes Bluetooth totiž může tužka přestat reagovat a ztratí spojení, přičemž Apple již stačil připravit opravné řešení. Kromě toho nabízí režim úspory energie. Má v sobě inteligentní senzory – včetně pohybových senzorů – takže pozná, když ho uživatel nepoužívá a je položen třeba na stole.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz