Návod: 2 způsoby jak snadno aktivovat AirDrop v systému iOS 11.

AirDrop je velmi šikovná funkce integrovaná v systému iOS, přičemž společnost Apple se rozhodla v poslední verzi iOS 11 aktivaci poněkud ukrýt a uživatelé po ni mnohdy často pátrají. Dříve bylo možné sdílení spustit přes Control Center pomocí jednoho kliknutí. Potřebujete urychleně odeslat pořízené snímky, video či vizitku a další obsah do jiného Apple zařízení ve vašem okolí? Pak vám rozhodně poslouží výchozí funkce AirDrop. První verze této funkce byla uvolněna již 20. července 2011, přičemž jí můžete objevit v operačním systému iOS 7 a novějším, dále pak v OS X 10.7 a novějším.

Existují dva způsoby přístupu k aplikaci AirDrop v systému iOS 11.  Za prvé : Ujistěte se, že Bluetooth a Wi-Fi jsou v zařízení povoleny, protože je AirDrop vyžaduje k přenosu dat.

• Přístup k AirDrop z řídicího centra:

  1. Přejeďte prstem nahoru ze spodní části domovské obrazovky a zobrazte ovládací centrum. U iPhone X vytáhněte lištu z pravého horního rohu.

  2. Pomocí silnějšího stisknutí ( funkce 3D touch) klikněte na symbol sítě viz obrázek.

  3. Klepněte na možnost zapnutí AirDrop.

  4. Nyní zvolte, od koho chcete přijímat soubory. Volba „Každý“ bude nejúčinnější možností.

 

• Přístup k AirDrop z nastavení v telefonu:

  1. Otevřete aplikaci Nastavení.
  2. Klepněte na položku Obecné.

    1. Klepněte na AirDrop.

    2. Zde uvidíte tři známé možnosti, které ukazují, od koho budete moci soubory prostřednictvím AirDrop dostávat. Doporučuje aktivovat volbu „všichni“.

Přečtěte si také:  Kteří uživatelé iPhone jsou s nákupem nejvíce spokojeni?

Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz