12 zajímavých statistik ohledně Apple Watch od začátku světového prodeje.

Náramkové chytré hodinky americké společnosti Apple se začali prodávat ve vybraných zemích světa již 9. září 2014, kdy je na mediální konferenci představil sám Tim Cook. Pokud jste si chtěli zakoupit produkt na území ČR, museli jste počkat do 29. ledna, kdy se začal oficiálně prodávat také u nás. Mezi tím bylo uvolněno několik menších aktualizací systému a tak jsme se dostali k tomu nejlepšímu, jelikož předchozí aktualizace obsahovaly drobné potíže, které již společnost Apple vyřešila updatem. Apple Watch používají procesor S1, přičemž vVšechny modely mají jednotnou paměť 8 GB – z toho je uživateli přístupných 75 MB na fotografie a 2 GB na hudbu.

Na internetu se objevilo celkem 12 zajímavých statistik o nositelném produktu, o kterých se s vámi musíme podělit. Přestože se nejedná o nejaktuálnější informace a čísla se neustále navyšují, určitě tohle shrnutí stojí za přečtení.

• Chytré hodinky Apple Watch tvoří již více než 50% všech nositelných produktů na celém světě. Nejžádanějším modelem je však varianta Sport, která je nejlevnější.

• Více než 1 milionů kusů bylo prodáno na území Číny. Číslo se neustále zvyšuje a zájem o nositelné zařízení i nadále stoupá, alespoň v této zemi. Všechny jsou aktivní a uživatelé je pravidelně používají.

• Podle zjištěných informací se prodalo v minulém roce 2015 více než 7 milionů kusů Apple Watch. Překonaly tak některé konkurenční produkty v odvětví Wearable Products.

• Podle plánů a informací od zahraničních analytiků chtěla společnost Apple v minulém roce překonat milník 12 milionů prodaných kusů po celém světě, to se však nepovedlo. Zřejmě, kdybychom nečekali v ostatních zemích až do ledna 2016, číslo by překonal.

 • Z celkového počtu prodaných kusů na světě tvoří více než 30% aktivních zařízení v Číně. Největší poptávka a prodeje byly právě na tomto území.

• Pro chytré hodinky Apple Watch bylo ke dni 16. ledna 2016 v obchodě iTunes App Store více než 14.000 aplikací. Číslo se však neustále zvyšuje a počet aplikací stoupá.

• Přestože na území ČR nevyužijí majitelé chytrou službu Apple Pay, po celém světě bezhotovostní platbu využívá 80% uživatelů z celkového počtu.

 • V průzkumu spokojenosti v odvětví zdravotnictví a fitness se chytré hodinky Apple Watch umístily na pátém místě. Může za to propracovaný program na cvičení a mnoho skvělých funkcí.

• Pro chytré hodinky Apple Watch bylo ještě nedávno k dispozici 607 herních titulů v iTunes App Store, přičemž většina je k dispozici ke stažení zdarma.

• Komponenty pro základní model Apple Watch Sport vychází na 81.20 dolarů, samozřejmě bez kompletace, vývoje a propagace.

apple-watch


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz