12 důležitých tipů pro zabezpečení iOS 11, které byste měli vědět.

V případě, že chcete chránit své soukromí a máte nainstalovaný na svém iPhonu či iPadu nejnovější systém, pak vás rozhodně bude zajímat několik tipů pro zabezpečení iOS 11, které byste měli rozhodně znát! Připravili jsme pro vás celkem 12 různých postupů, jak omezíte, případně úplně zamezíte přístupu neoprávněné osoby k vašim datům v telefonu. Mimochodem většina z níže uvedených tipů funguje také na starších verzích systému.

12.) Použijte dlouhý přístupový kód

Používání přístupového kódu zabraňuje ostatním k nevyžádanému přístupu. Bez aktivace přístupového hesla se do vašeho telefonu dostane kdokoliv a může tak přistupovat k fotografím, kontaktům, či SMS zprávám. Jedná se o první krok, který doporučuje samotný Apple. Od prvního modelu iPhone 2G a systému iOS 1 je možnost zadat čtyřmístný přístupový kód, přičemž v iOS 9 a novějším objevíme možnost zadat až šest číslic, přičemž zadáním dvou číslic navíc zvýšíte kombinaci možností z 10.000 na 1.000.000.

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klikněte na možnost Touch ID a heslo.
 3. Zadejte svůj přístupový kód.
 4. Klepněte na změnu hesla.
 5. Zadejte svůj starý přístupový kód.
 6. Klepněte na „Možnosti hesla“ v modrém písmu.
 7. Zvolte vlastní alfanumerický kód nebo vlastní (delší) číselný kód.

 11.) Automatické vymazání dat

V souvislosti s přístupovými kódy iOS se nabízí také možnost smazat všechny aplikace a data z vašeho zařízení, pokud se dostanou do nesprávných rukou. Aktivujete-li v Nastavení zabezpečení TouchID a Passcode a tuto užitečnou funkci, obsah vašeho telefonu se po zadání 10 nesprávných kombinací čísel kompletně smaže. Je však třeba upozornit na to, že například pokud necháte telefon v dosahu dětí, nebo kamarádů, můžete snadno nevyžádaně přijít o data. Jak tuto funkci nastavit?

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klikněte na Touch ID a heslo.
 3. Zadejte svůj přístupový kód.
 4. Přejděte dolů a vyhledejte položku Vymazat data, přepněte jej na volbu Zapnuto.
Přečtěte si také:  iPhone bude brzy schopen nahradit počítače Mac. Realita, nebo nesmysl?

10.) Dočasné vypnutí Touch ID

V nové verzi iOS 11 přidala společnost Apple rychlý způsob, jak aktivoat nouzový režim SOS. Tato funkce dokáže vypnout senzor otisku prstů v případě, že budete nuceni přiložit váš oskenovaný prst pro odemčení. Funkce se aktivuje při 5x stisknutí Power tlačítka, přičemž se objeví také možnost vypnout zařízení, případně vypnout Medical ID.

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klepněte na nouzové SOS.
 3. Zapněte funkce aktivující se 5 kliknutími.
 4. Vypněte funkci „Automatické volání SOS služby“.

 

9.) Úplné zakázaní funkce Touch ID

Dotykový senzor Touch ID je úžasný, je neuvěřitelně rychlý a daleko pohodlnější než zadávání číselných hesel. Bohužel bezpečnější je kódový zámek, jelikož některé země umožňují úřadům zadat legální příkaz k odemknutí telefonu pomocí otisku prstů. Deaktivace dotykového ID ponechá zařízení ve stavu vyžadující vstupní kód pro přesun za obrazovkou uzamčení. Postup je následující:

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klikněte na Touch ID a heslo.
 3. Zadejte svůj přístupový kód.
 4. Vypněte funkci „Použití dotykového ID pro odemknutí iPhone“.

8.) Zakázat funkce na uzamčené obrazovce

Systém iOS umožňuje uživatelům nastavit, na co lze přistupovat v zamykací obrazovce, zatímco je zařízení uzamčeno. Deaktivovat můžete například zobrazení vašich událostí, asistentku Siri, Home Control nebo Control Center, přičemž tímto krokem zabráníte někomu, aby podnikl další kroky k získání informací. Mimochodem iOS 11 nabízí ve výchozím nastavení přístup k více aplikacím, než kdykoliv dříve.

 1. Otevřete Nastavení.
 2. Klikněte na Touch ID a heslo.
 3. Zadejte svůj přístupový kód.
 4. Přejděte dolů na možnost „Povolit přístup při uzamčení“
 5. Odstraňte aplikace, které nechcete zobrazit, když je iPhone uzamčen.

 7.) Použijte dvoufaktorové ověřování

Dalším způsobem, jak udržet zařízení iOS a celý účet Apple ID zabezpečený, je použít dvoufaktorové ověřování. Použití dvoufaktorového ověřování znamená, že k přihlášení do svého účtu pomocí vašeho Apple ID, budete potřebovat své uživatelské jméno a heslo, stejně jako kód, který je odeslán do jiného vašeho zařízení.

Přečtěte si také:  Společnost Apple vydala sestavení iOS 14 beta 2, MacOS 11 beta 2 a další.

6.) Povolte funkci Najít iPhone

Většina lidí si neuvědomuje, jak užitečný je Find My iPhone, dokud ho skutečně nepotřebují, případně později litují toho, že tuto funkci neměli zapnutou. Tato funkce je k dispozici již od systému iOS 7. Jak nastavit tuto funkci najdete v článku Jak můžete vypátrat ztracený, nebo ukradený iPhone či iPad?

5.) Upravte si čas automatického uzamknutí

Funkce automatického uzamknutí je funkce, která nabízí výhody jak pro bezpečnost, tak pro výdrž baterie. Tím, že se sníží doba, než obrazovka telefonu zhasne a zařízení se po nečinnosti zamkne, navíc se zkrátí doba možnosti pro zloděje nebo neoprávněné osoby.

 1. Nastavení.
 2. Zobrazení a jas
 3. Automatický zámek
 4. Vyberte 1 minutu (lepší) nebo 30 sekund (nejlepší).

4.) Skrýt náhledy oznámení na obrazovce

3.) Lepší řízení vaší polohy

Pokud chcete pro jednotlivé aplikace vypnout sledování/určování vaší aktuální polohy, pak stačí v Nastavení vybrat konkrétní aplikaci a klepnout na položku Umístění. Následně lze vybrat z možností, kdy má aplikace používat polohové služby. Podobné nastavení najdete v záložce Soukromí – „konkrétní aplikace“ zakázat používat aktuální polohu.

2.) Použijte Safari – ochrana soukromí

Safari je vestavěný prohlížeč v systému iOS, který ale mnohým lidem neumožňuje používat alternativu, jako je například Chrome. V systému iOS 11 Apple udělal ze Safari mnohem přesvědčivější prohlížeč, jelikož obsahuje několik možností nastavení ochrany osobních údajů. Služba Safari nyní obsahuje prevenci sledování mezi všemi stránkami, která omezí místa, jako je Amazon nebo Google, aby používaly vaši historii procházení a navrhli tak produkty v reklamách. Určitě doporučujeme používat.

1.) Použijte službu VPN na veřejném Wi-Fi

Odpojte kontrolu VPN a blokování obsahu

Zatímco všechny tyto vestavěné funkce, které se nacházejí v iOS 11, jsou skvělé pro udržení vašeho zařízení v bezpečí, nezabrání však tomu, aby vás nebezpečné strany při používání neznámých sítí Wi-Fi sledovali během sufrování na internetu. V takovém případě doporučujeme využít VPN, který šifruje vaše data a bezpečně je odešle na důvěryhodný server. Existuje mnoho skvělých VPN aplikací dostupných pro iOS. Můžeme doporučit například Turbo VPN – unlimited Fast VPN on the App Store.

Přečtěte si také:  Recenze: Herní ovladač SteelSeries Nimbus+ překvapí všechny nadšence

Zdroj: iDropNews.com


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz