10 užitečných triků a tipů jak rychleji dobít baterii na iOS zařízení.

Životnost baterie a doba nabíjení byla u chytrých telefonů vždycky velkým problémem. V případě, že chcete urychlit dobíjení vašeho iPhonu, máme pro vás deset užitečných triků a tipů, jak rychleji doplnit kapacitu baterie.

  1. Vypnutí telefonu při nabíjení

Pokud chcete, aby váš iPhone rychleji dobil baterii, před nabíjením vypněte telefon, jelikož se zařízení bude soustředit pouze na jednu věc. Spuštěný telefon a aplikace pracující na pozadí dobíjení výrazně prodlouží. V případě, že telefon vypínat nechcete, můžete ho alespoň přepnout do režimu V letadle (Airplane), přičemž telefon nebude vyhledávat mobilní signál a Wi-Fi, pomůže to zaručeně urychlit proces nabíjení.

2. Používejte nabíjecí zásuvky

Druhým trikem, jak urychlit dobíjení je připojit telefon do elektrické zásuvky, nikoli prostřednictvím USB portu v počítači. Podle oficiálního doporučení společnosti Apple je rychlejší dobíjet iOS zařízení přes elektrickou síť. Přes počítač se nabíjí baterie daleko pomaleji.

3. Dobíjejte telefon v optimální teplotě

Společnost Apple ve svých instrukcích říká, že je nejlepší telefon dobíjet při pokojové teplotě, asi kolem 22 stupňů. Při vysoké teplotě bude rychlost dobíjení degradovat a dobíjení bude daleko delší. V případě, že je nabíjecí konektor příliž studený, může se stát, že telefon ani nabíjen nebude, což je zajímavé. Jedná se o oficiální informace o kterých víme teprve až nyní.

4. Zvýšení rychlosti dobíjení přes USB v počítači

Pokud nemáte jinou možnost, než dobít si telefon prostřednictvím USB portu v počítači, je několik způsobů, jak tento proces urychlit. Telefon nesynchronizujte s iTunes, nebo jiným programem. Nejlepší je telefon vypnout, aby nebyl v pohotovostním rešžimu nebo v hibernaci (režim spánku). Například přenosný počítač pak může obrátit využití energie z vašeho telefonu.

5. Pravidelná údržba baterie

Jelikož iPhone obsahuje lithiovou baterii, je důležité aby se elektrony pohybující uvnitř dobíjeli v pravidelných intervalech. Nechte tedy alespoň jednou za měsíc nabít telefon do 100% a poté jej úplně vybijte. Nekompletní dobíjení může způsobit problémy s baterií.

Přečtěte si také:  Apple představil nový 27″ iMac (2020) - Jaké jsou novinky a kolik stojí?

6. Nabíjení iPhone přes iPad nabíječku.

Tato možnost je k dispozici v současné době pouze pro iPhone 6, iPhone 6 Plus a novějších, jelikož nabízí nabíječku 2A, které se téměř vyrovnají výkonu nabíječky pro iPady. Originální nabíječka pro iPad totiž poskytuje 2,1A a klasická iPhone nabíječka 1A. Pokud budete používat adaptér z iPadu, můžete tak dobít baterii do 100% už za 2 hodiny a 30 minut, zatímco přes iPhone adaptér trvá dobíjení déle než 3 hodiny. Musíte si však dát pozor na to, že do telefonu jde více šťávy než obvykle a není to příliž vhodné pro akumulátor.

Několik dalších tipů:

7. Pořiďte si cestovní Power banku, která se bude vždycky hodit.

8. Nepoužívejte váš iPhone během dobíjení.

9. Vypněte všechny bezdrátová připojení včetně Wi-Fi a 3G.

10. Přepněte telefon do režimu letadla, nejlépe ho úplně vypněte.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz