10 tipů jak snadno zrychlit váš pomalý iPhone.

Připadá vám, že iPhone již není tak rychlý, jak tomu dříve bývalo? Pak je třeba zamyslet se nad tím, zda se jedná o softwarovou či hardwarovou chybu. Mnoho uživatelů chce po současné kauze se záměrným zpomalováním znát, na čem jsou a všem najednou připadá jejich zařízení zpomalené – pokud do tého skupiny patříte i vy, pak se vám budou rozhodně následující řádky hodit. Pojďme se společně podívat na 10 tipů, jak snadno zrychlit váš pomalý iPhone. Jestliže žádný z tipů nefunguje, můžete případně navštívit servis.

Zkontrolujte životnost vaší baterie

K zjištění stavu vaší baterie můžete použít některé z aplikací dostupných v iTunes App Store. Pomoci vám může také tento článek Návod: Jak snadno zjistit kondici baterie vašeho iPhonu? Pokud vlastníte počítač Mac, můžete také využít aplikace CoconutBattery, která vám dokáže zjistit stav baterie v iOS zařízení. Pokud je kapacita nižší, než 80% pak navštivte nejbližší servis, nebo místní Apple prodejnu, kde vám baterii vymění.

 

Zavřete všechny spuštěné aplikace v pozadí.

Jedním z nejvíce náročných operací jsou spuštěné aplikace v pozadí. Pokud chcete svůj iPhone zrychlit a navíc šetřit baterii, pak 2x stiskněte Home Button, čímž se spustí Multitasking – následně vytažením směrem nahoru ukončete všechny otevřené karty v nabídce. U starších zařízení může mít tento postup velmi pozitivní výsledek. Stejnou funkci můžete udělat také prostřednictvím výše uvedené aplikace, v záložce Memory Usage > Boost Memory.

Speciální restart (čistění) vašeho iOS zařízení.

Vyzkoušejte tento specifický způsob čištění telefonu, který se oproti klasickému restartu liší. Chcete-li to provést, podržte Power Button dokud se neobjeví možnost posunutím vypnout iOS zařízení. Místo potvrzení však podržte Home Button, dokud nezčerná obrazovka a zařízení se nevrátí zpět na domovskou obrazovku. Tímto postupem se nám podařilo získat 120 MB operační paměti navíc.

Přečtěte si také:  Konec poškozených hran, 3D tvrzené sklo se silikonovými hranami

Smazání webové historie a nepotřebných dat.

Občas je dobré smazat cache soubory a webovou historii v prohlížeči, který používáte. Webová historie se totiž ukládá do paměti a dokáže velmi zpomalit vaše zařízení, navíc zabere dost místa na úložišti. Běžte do Nastavení > Safari a klikněte na možnost smazat historii a data stránek.

 Vypněte automatické stahování a aktualizace aplikací na pozadí.

Tento trik si poradí s výdrží baterie na vašem iPhonu a zároveň zrychlí procesy operačního systému. Funkce totiž běží na pozadí a ručním vypnutím můžete dosáhnout pozitivních výsledků. Navštivte Nastavení – Obecné a klikněte na Aktualizace aplikací na pozadí. Zde tuto funkci můžete vypnout.

 Restart zařízení

 
V některých případech může být váš iPhone opravdu pomalý. Pak je třeba provést jednoduchý restart zařízení. Stačí podržet napájecí a domácí tlačítko po dobu 30 vteřin, než displej úplně zhasne. Následně telefon opět zapněte přes Power tlačítko. Jak restartovat iPhone 7 a 7 Plus najdete zde.
 

Zapněte funkci „REDUCE MOTION“

Společnost Apple používá u svého systému řadu speciálních efektů, jako například animace při otevření, nebo zavření aplikace, případně pak parallax efect ikonek. Jestliže chcete zrychlit vaše zařízení, pak doporučujeme udělat úpravu v této sekci. Chcete-li funkce zakázat, přejděte do Nastavení> Obecné> Zpřístupnění a klepněte na přepínač pro zapnutí Reduce Motion / Snížení, neboli redukování grafických procesů. Snížit můžete také transparentnost, tedy efekty průhlednosti a rozmazání, co zdánlivě zlepší čitelnost – jedná se o grafický proces, který zpomaluje váš telefon.

Odstraňte nepoužívané aplikace

  1. Podržte prst na ikoně aplikace, dokud se nezačne chvět.
  2. Smažte ji klepnutím na symbol „x“ v levém horním rohu.

Můžete být požádáni o potvrzení, jestli aplikaci chcete určitě smazat. Pokud se zobrazí vyskakovací okno „Smazáním položky [název aplikace] budou též odstraněna všechna její data,“ klepněte na Smazat.

Přečtěte si také:  Společnost Apple představila iOS 14. Jaké jsou novinky?

Druhá možnost je taková, že navštívíte Nastavení > Obecné > Uložiště a iCloud použití, kde následně kliknete na záložku „Správa úložiště“. Zde se vám ukáže, kolik jednotlivé aplikace zabírají místa. Pokud ji chcete smazat, klikněte na ni a zvolte možnost Smazat aplikaci.

Snižte průhlednost systému

V systému iOS si můžete vypnout průhledné prvky, se kterými mohou mít některé starší modely problémy. Jedná se například o spodní dock s aplikacemi, nebo ovládací centrum. Navštivte Nastaveni – Obecné – Zpřístupnění – Vyšší kontrast. Zapněte možnost snížení průlehnosti, přičemž telefon by měl být během okamžiku rychlejší.

Vypněte Spotlight

Nástroj Spotlight může být v některých případech rozhodně užitečný, avšak u starších iOS produktů může mít vliv na rychlost. Pokud chcete nástroj deaktivovat, přejděte do Nastavení – Obecné a následně zvolte položku Hledání ve Spotlight. Rozhodně doporučujeme vypnout návrhy Siri, návrhy v hledání a návrhy ve vyhledávání.


Jsme kreativní tým, který denně prostřednictvím svého internetového portálu FanApple.cz šíří nejnovější zprávy o dění kolem společnosti Apple. Nedílnou součástí je také tvorba recenzí na zajímavé aplikace a počítačové zařízení. Podívejte se sami na http://www.fanapple.cz